Etiketler

Hemşin Ve Ermeniler

Sn Bebiroglu ve Antranik beyler Bu konuda ikisi de haklı oldukları
görüşlerini yazıyorlar.

Ankara mı, Kopenhag mı?

Mehmet Altan / Star

Sudan’ın kaderi belirleniyor

Devlet Başkanı El Beşir (ortada) güneyi ayrılmaya karşı uyardı.

Sudan’ın güney bölgesinde halk, kuzeyden ayrılıp ayrılmamaya karar vermek üzere bugün yapılacak referandumda sandık başına gidiyor. Nüfusu 40 milyonu aşan ve 2,5 milyon kilometrekareden fazla yüzölçümü bulunan ülkenin Hıristiyan, Animist ve Müslümanlardan oluşan yaklaşık 10 milyon kişinin yaşadığı 640 bin kilometrekarelik bu bölgesinin kaderinin belirleneceği referandum, uluslararası kamuoyu tarafından dikkatle takip ediliyor.

Singapur’da Ermeni kilisesinin 175. yılı kutlanacak

 ″The Straits Times″ın verdiği bilgiye göre 26 Mart 2011’de Singapur’da Sp. Grigor Lusavoriç Ermeni Kilisesinin (The Armenian Church of St. Gregory the Illuminator, 1836, mimar: George D. Coleman’ın en iyi eserlerinden biri olarak nitelendirilmekte) meshinin 175. yılı kutlanacak.

Ulus-devlet zorda

ALAIN GRESH/PARİS - Istanbul - 08.01.2011
Le Monde diplomatique’in Ortadoğu uzmanı Alain Gresh, İskenderiye’deki kilise saldırısının arkaplanını anlattı: Arap milliyetçiliğinin zayıflaması, farklı inanç gruplarının kendi içine kapanmasına neden oldu.


Mısır’da dinler farklı, protesto aynı

31 Aralık'ta Mısır'ın İskenderiye kentinde 21 kişinin ölümüne yol açan kilise saldırısını ülkedeki Hıristiyan ve Müslümanlar birlikte protesto etti.

Karsan'a nükleer tehdit

Ermeni lobisinden sonra ABD'deki "Nükleer İran'a Karşı Birlik Platformu" da, New York taksi projesinde finale kalan Karsan'a karşı kampanya başlattı. Gerekçeleri ise Türk-İran dostluğu