Etiketler

Bana “Ermeni fahişesi” dediler ! “Erdoğan'da Dahil Tehdit Edenlerin Almanya’ya girişi yasaklansın”

Alman Federal Sol Parti Milletvekili Sevim Dağdelen Alman Bild gazetesine verdiği demecinde "Kim Türkiye'de Almanya'daki bir milletvekilini tehdit ediyorsa Almanya'ya giriş yasağı verilmeli, buna Erdoğan da dahil" dedi… Ermeni soykırımı yasa tasarısının Federal Meclis’te onaylanmasının ardından ölüm tehditleri de aldığını ifade eden Dağdelen, sosyal medyada kendisine “Ermeni fahişesi” şeklinde hakaret edildiğini söyledi.


***
Federal Sol Parti Milletvekili Sevim Dağdelen, "Kim Türkiye'den Almanya'daki bir milletvekilini tehdit ediyorsa Almanya'ya giriş yasağı verilmeli" dedi.
Alman Federal Sol Parti Milletvekili Sevim Dağdelen Alman Bild gazetesine verdiği demecinde "Kim Türkiye'de Almanya'daki bir milletvekilini tehdit ediyorsa Almanya'ya giriş yasağı verilmeli, buna Erdoğan da dahil" dedi.

Ermeni soykırımı yasa tasarısının Federal Meclis’te onaylanmasının ardından ölüm tehditleri de aldığını ifade eden Dağdelen, sosyal medyada kendisine “Ermeni fahişesi” şeklinde hakaret edildiğini söyledi.

Alman Bild gazetesi Dağdelen'in sosyal medyadaki hesabında İstanbul'dan yazan birinin şu mesajına dikkat çekti: "Onu başından vurana 100 bin Euro ödül."

Almanya'da hükümetin de desteğiyle yurtdışında yaşayan milliyetçiler tarafından tehdit edildiğini ifade eden Dağdelen, gelişmelerden endişe duyduğunu söyledi.

Uyum Bakanı (SPD) Aydan Özoğuz ise 'Bild am Sonntag' gazetesine verdiği demecinde Almanya'daki Türk kökenli derneklere sağduyu çağrısı yapmaları konusunda tavsiyede bulundu.

Bild'de yer alan haberde ayrıca, Federal Kriminal Dairesi milletvekillerine yönelik tehditler boyutlarının büyüklüğü konusunda hayrete düştüğü de belirtiliyor.

Özoğuz "Geldiğimiz kökeni biliyoruz ancak Türkiye'nin bir uzantısı olmadığımızı da herkes anlamak zorunda” dedi.


Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Not: Yalnızca bu blogun üyesi yorum gönderebilir.