Etiketler

İslam karşıtı, gayrimüslim sevdalısı CHP

İslam esaslarına ve kutsallarımıza bulduğu her fırsatta saldıran CHP zihniyeti, söz konusu gayrimüslimler olunca tavrı değişiyor. Sosyal medya hesabından Edirne'ye iftar çadırı kurmayacaklarını söyleyerek mübarek ramazan ayına bile tahammüllerinin olmadığını gösteren Edirne Belediye Başkanı Gürkan, Yahudi ve Hristiyanlara saygıda kusur etmiyor. CHP'nin İslâm'a mesafeli, gayrimüslimlere sevdalı genleri Edirne'de depreşti. Bulgaristan'da Hristiyan motiflerinin yer aldığı haçlı tablonun önünde el pençe divan duran, Edirne'de sinagogda nikah kıymak isteyen Yahudilerin ayağına kadar giderek törenlerine katılan CHP'li Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan, Müslümanlara iftar çadırını dahi çok görüyor. Gürkan, mübarek Ramazan ayında Twitter'da takipçileriyle rakı muhabbetleri yapmaktan da kaçınmıyor.İFTAR ÇADIRINA 'HAYIR' DEDİ
Müslümanların coşkuyla karşıladığı 11 ayın sultanı Ramazan-ı Şerif'te Türkiye'nin her bölgesinde yerel yönetimler seferber olurken, Edirne'de yaprak dahi kıpırdamıyor. Durumdan şikayetçi olan Edirneliler, sosyal medyayı aktif olarak kullanan Belediye Başkanı Recep Gürkan'a durumu Twitter üzerinden iletti. Serhat Yıldız isimli bir Edirnelinin, "Sayın Recep Gürkan Edirne'ye Ramazan ayında çadır açmayı belediye olarak düşünüyor musunuz" şeklindeki sorusuna Gürkan, "Düşünmüyoruz" cevabını verdi.


YAHUDİLERİN AYAĞINA KOŞMUŞTU
Ramazan'a saygısı olmayan Recep Gürkan'ın, söz konusu Yahudiler söz konusu olunca tutumu farklı oluyor. Camide ve imamlar tarafından kıyılması yasak olan dini nikah törenini Yahudilerin sinagogda düzenlemek istemesine onay veren Gürkan, ayaklarına kadar giderek skandal törene katılmıştı. Bununla da yetinmeyen CHP'li Recep Gürkan, Yahudi çiftin dini nikahını kendisi kıymıştı.
HAÇLI TABLONUN ÖNÜNDE EL PENÇE DİVAN DURAN BİR BAŞKAN
Gürkan'ın gayrimüslim sevdası bununla da sınırlı değil. Bulgaristan'da 19 Nisan'da kendisine fahri doktora unvanı verecek olan Sofya Kütüphanecilik ve Bilişim Teknolojileri Üniversitesi'ne giden Edirne Belediye Başkanı Gürkan, rektör Stoyan Denchev tarafından karşılanmıştı. Üniversitede doktora cübbesini Hristiyan motiflerinin yer aldığı haçlı tablonun önünde giyen Recep Gürkan, Hristiyan simgelerle donatılmış tablonun önünde, rektör Danchev'in karşısında el pençe divan şekilde durmuştu.

Kaynak:Yeniakit..

..

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder