Etiketler

MHP’li Halaçoğlu, Ermeni açıklamasını eleştirenlere tepki gösterdi

Ermenilerden özür dileyen bir cumhurbaşkanınız varsa ve Ermeni çetelerince katledilmiş 518 bin 301 Müslüman Türk'ten habersizse, hâlâ beni mi suçlayacaksınız? Otomobil kaza yapmışsa, otomobilin direksiyonunda arabayı süren mi suçlu yoksa yolcular mı? İnsanda biraz utanma duygusu olmalı ve ne dediğini bilmeli. Allah'ın verdiği aklı da doğru şekilde kullanmalı. Bu konuda şimdiye kadar hangi söylediğimi hükümet siyaseten kullandı, onu sorgulamak gerekmez mi?" Halaçoğlu, "Katliam yapılmışsa katliama uğrayanlar nereye gömüldü? Şimdi göstersinler açalım. Göz göre göre gelen bu harekete rağmen Hükümet ne ile meşguldü? Başkanlıkla herhalde" ifadelerini kullandı. (Bu konuyla ilgili açıklama aşağıda. HYETERT)

***
(NOT: Halaçoğlu’nu Ermenilerin 518.301 Müslüman öldürdüğünü söylüyor. 
Birinci Dünya savaşında, tarafların 68.208.171 asker ve subayı, topla, tankla, savaş gemileriyle, uçakla, makineli tüfekle ve de hardal gazıyla toplam 9.909.000 asker ve subay öldürebilmiştir. Basit bir hesapla yaklaşık 7 asker bir asker öldürebilmiştir.
http://tr.wikipedia.org/wiki/I._D%C3%BCnya_Sava%C5%9F%C4%B1
Kurtuluş savaşına gelince: 1919- 1922. Bütün cepheler dahil, muharebe meydanlarında 9167 kişi (662 subay ve 8505 er) şehit olmuştur.Aldıkları yaradan daha sonra ölenler ise 53 subay ve 1665 er'dir. Yani toplam 715’i Subay ve 10.270’i Er olmak üzere toplam 10.985 kişi şehit olmuştur.
http://www.frmtr.com/turkiye-ye-sahip-cik/350323-kurtulus-savasi-bilancosu-sayisal-askeri-kayiplarimiz.html
Osmanlı’nın I. Düny Savaşındaki kaybı ise, 325.000 ölü, 400.000 yaralı ve 250.000 kayıp olmak üzere 975.000 kişidir. Yani 7 düvel ancak 325.000 kişi öldürebilmiştir.
Türkiye
2,850,000
325,000
400,000
250,000
975,000
34.2
Bu hesaplara göre Halaçoğlu’nun nüfusunun en fazla 1.5 milyon olduğunu söylediği Ermenilerin 518. 301 Müslüman öldürmüşse bütün Ermenilerin %50’sinin silahlı olduğunu düşünürsek, demek ki Ermeniler ellerindeki basit silahlarla adam başına neredeyse bir cinayet işleyebilmişlerdir. Yani yedi düvelin yapamadığını Ermeniler yapmış. Siz karar verin kimin doğru söylediğine. Bu arada bu şehitlerin gömüldüğü yeri sanırım gösterebilir Halaçoğlu. HYETERT)
***
MHP Kayseri Milletvekili Yusuf Halaçoğlu, Almanya Federal Parlamentosu’nun 1915 Ermeni olaylarını 'Soykırım' olarak niteleyen yasa tasarısına yönelik olarak yaptığı, "Katliam yapılmışsa katliama uğrayanlar nereye gömüldü? Şimdi göstersinler açalım" açıklamasını eleştirenlere tepki gösterdi. Halaçoğlu, "Benim ve bizim ne yaptığımızı soruyorlar. Ne çabuk unutuyor insanlarımız hayret ediyorum. Beni bu araştırmaları yaparken görevden alan kimlerdi?" diye sordu.
MHP Kayseri Milletvekili Yusuf Halaçoğlu, Almanya Federal Parlamentosu’nun bir süre önce 1915 Ermeni olaylarını 'soykırım' olarak niteleyen yasa tasarısını kabul etmesine tepki gösterdi, Halaçoğlu, "Katliam yapılmışsa katliama uğrayanlar nereye gömüldü? Şimdi göstersinler açalım. Göz göre göre gelen bu harekete rağmen Hükümet ne ile meşguldü? Başkanlıkla herhalde" ifadelerini kullandı. Halaçoğlu, bu yönde yaptığı açıklama ardından bazı çevrelerin kendisini eleştirdiğini belirterek, Facebook hesabından yanıt verdi. "Ermeniler'den özür dileyen bir cumhurbaşkanınız varsa ve Ermeni çetelerince katledilmiş 518 bin 301 Müslüman Türk'ten habersizse, hâlâ beni mi suçlayacaksınız?" diyen Halaçoğlu, şunları yazdı:
"Değerli arkadaşlar. Alman parlamentosunda kabul edilen Ermeni soykırımı kararı üzerine yaptığım paylaşımın yorumlarında benim ve bizim ne yaptığımızı soruyorlar. Ne çabuk unutuyor insanlarımız hayret ediyorum. Beni bu araştırmaları yaparken görevden alan kimlerdi? Bütün dünya arşivlerinden arkadaşlarıma toplattığım 100 bin sayfadan fazla belge TTK'nda duruyordu, ne oldu? Ermeni konusunda bizzat benim ve arkadaşlarımın hazırladığı kitaplar ne oldu? Benden sonra hangi dillere çevrildi? Sadece benim kitaplarım Türkçe dışında İngilizce, Almanca, Farsça ve Arapça'ya çevrilmişti. Halen Almanca'ya çevrilmiş bir kitabım TTK'nda yayınlanmayı bekliyor. Sanırım inceleme aşamasında. Ermenilerden özür dileyen bir cumhurbaşkanınız varsa ve Ermeni çetelerince katledilmiş 518 bin 301 Müslüman Türk'ten habersizse, hâlâ beni mi suçlayacaksınız? Otomobil kaza yapmışsa, otomobilin direksiyonunda arabayı süren mi suçlu yoksa yolcular mı? İnsanda biraz utanma duygusu olmalı ve ne dediğini bilmeli. Allah'ın verdiği aklı da doğru şekilde kullanmalı. Bu konuda şimdiye kadar hangi söylediğimi hükümet siyaseten kullandı, onu sorgulamak gerekmez mi?"

1 yorum:

  1. Çok yazık tahsil görmüş birisi olduğunu söyliyor,inanması zor. Adalet duygusu eksik olan bir şahısla münazara yapmak zorlaşır.

    YanıtlaSil