Etiketler

MHP'li Özdağ ve Halaçoğlu, Almanya'da 'Ermeni' Konferansı Verecek

MHP Genel Başkan adaylarından ve aynı zamanda Gaziantep Milletvekili Ümit Özdağ ile partinin Kayseri Milletvekili tarihçi Yusuf Halaçoğlu, Alman Parlamentosu'nun aldığı Ermeni soykırımı kararına karşı 24-25 Haziran tarihlerinde, '1915 Olaylarından Bugüne" adlı konferans vermek üzere Berlin'e gidecek. (Bunlara inana olursa şaşarız. HYETERT)

MHP'li Özdağ ve Halaçoğlu, Almanya'da 'Ermeni' Konferansı Verecek
Mhp Genel Başkan adaylarından ve aynı zamanda Gaziantep Milletvekili Ümit Özdağ ile partinin Kayseri Milletvekili tarihçi Yusuf Halaçoğlu, Alman Parlamentosu'nun aldığı Ermeni soykırımı kararına karşı 24-25 Haziran tarihlerinde, '1915 Olaylarından Bugüne" adlı konferans vermek üzere Berlin'e gidecek.

Almanya Federal Parlamentosu'nun bir süre önce 1915 Ermeni olaylarını 'soykırım' olarak niteleyen yasa tasarısını kabul etmesinin ardından tepki gösteren MHP'nin Kayseri Milletvekili Yusuf Halaçoğlu, "Katliam yapılmışsa katliama uğrayanlar nereye gömüldü? Şimdi göstersinler açalım" şeklinde açıklama yaparak, karara tepki göstermişti. İşte yaşanan bu gelişmelerin ardından MHP Genel Başkan adaylarından ve aynı zamanda Gaziantep Milletvekili Ümit Özdağ ile MHP Kayseri Milletvekili Yusuf Halaçoğlu, Berlin'e giderek, Alman Parlamentosu'nun kararına karşı konferans verecek.

"ALMAN PARLAMENTOSUNDAKİ TÜRK İSİMLİ KİŞİLERİN DE DİNLEMELERİNİ ARZU EDERİM"

'1915 Olaylarından Bugüne, Sürgünden Soykırıma Ermeni İddiaları' başlıklı konferansla ilgili olarak sosyal paylaşım sitesi Facebook üzerinden açıklama yapan Milletvekili Yusuf Halaçoğlu, şu ifadeleri kullandı:

"Alman Parlamentosu'nun aldığı Ermeni soykırımı kararına karşı 24-25 Haziran tarihlerinde bir konferans vermek üzere Ümit Özdağ hocayla Berlin'de olacağız. Konferansı 24 Haziranda gerçekleştireceğiz. Özellikle konferansa Alman parlamentosunda bulunan Türk isimli kişilerin de gelip dinlemelerini arzu ederim. Gelsinler ki gerçekleri de öğrensinler. Öyle Musa Dağı'nda 40 gün romanını okumakla böyle bir karar verilemeyeceğini de görsünler. 25 Haziran sabahı Talat Paşa'nın şehit edildiği yeri ziyaret edeceğiz. Sonra Hitler'in, Yahudileri yok etme kararını aldığı Berlin yakınlarında bulunan Wan Gölü kenarındaki villayı ziyaret edip, nasip olursa aynı gün geri döneceğiz."Hiç yorum yok:

Yorum Gönder