Etiketler

ECP’den polis karakoluna yapılan saldırıyla ilgili açıklama

ECP basın sözcüsü Eduard Sharmazanov olayda hayatını kaybeden polisin ailesine başsağlığı dilerek “Trajik bir olay oldu. Halkımızın korucularından birini kaybettik” dedi.Kendileri için en önemlisi sorunun barışçıl yollarla çözülmesi olduğunu dile getiren Sharmazanov “ECP olarak bugüne kadar sustuğumuzun nedeni barışçıl görüşmeleri engellememektir. Eminim ki her tarafta höşgürü, vicdan yenecek ve kan dökmeden sorunu çözebiliriz. Ermenistan’da bizim düşmanlarımız yok” dedi

****
Ermenistan’da iktidardaki Cumhuriyetçi Partisi’nden (ECP)Yerevan’da silahlı grup tarafından polis karakoluna yapılan saldırıyla ilgili açıklama geldi.
ECP basın sözcüsü Eduard Sharmazanov olayda hayatını kaybeden polisin ailesine başsağlığı dilerek “Trajik bir olay oldu. Halkımızın korucularından birini kaybettik” dedi.Kendileri için en önemlisi sorunun barışçıl yollarla çözülmesi olduğunu dile getiren Sharmazanov “ECP olarak bugüne kadar sustuğumuzun nedeni barışçıl görüşmeleri engellememektir. Eminim ki her tarafta höşgürü, vicdan yenecek ve kan dökmeden sorunu çözebiliriz. Ermenistan’da bizim düşmanlarımız yok” dedi.
Ermenistan’ın başkenti  Yerevan’daki “Erebuni’’ polis karakolunu basan silahlı grup 5. gündür polisleri rehin tutmaya devam ediyor. 17 Temmuz saat 5 civarında kendilerini “Sasna tsrer” olarak tanımlayan silahlı grubu taşıyan bir kamyon karakol önündeki kapıyı kırarak binanın kapısına kadar ilerledi ve silahlı kişiler içeriye girerek binayı işgal etti ve 7 polisi rehin aldı. Çatışmalar sırasında bir polis öldürüldü. Rehineler arasında, görüşmek amacıyla karakola giren Ermenistan Emniyet müdürü yardımcıları Valery Osipyan ve Vardan Yeghiazaryan da bulunuyor.
Silahlı grup 22 Haziran’da tutuklanan muhalif “Nor Hayastan’’ (Yeni Ermenistan) siyasi hareketi lideri Jirayr Sefilyan’ın başta olmak üzere siyasi mahkumların serbest bırakılmasını istiyor
Kaynak:   Ermenihaber.am


Hiç yorum yok:

Yorum Gönder