Etiketler

Ermenistan Dışişleri Bakanlığı Sözcüsünden Çavuşoğlu’na tepki: Türkiye uzak dursun

Türkiye Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu’nun, Ermenistan ile Azerbaycan arasında barışın sağlanması için Türkiye’nin arabuluculuk yapabileceği konusunda yaptığı açıklamalara Ermenistan Dışişleri Bakanlığı Basın Sözcüsü Tigran Balayan’dan tepki geldi. Balayan, Ermenistan’ın, Azerbaycan ile ilişkilerinde Türkiye’ye ihtiyacı olmadığını söyledi. Ermeni yetkili “Eğer Türkiye bu konuda yardımcı olmak istiyorsa, onun uzak durması gerekiyor” ifadesini kullandı.

Çavuşoğlu, darbe girişiminden önce Azerbaycan ve Ermenistan arasında barışın sağlanması için Azerbaycan'da bulunduğunun hatırlatılması üzerine, Ermenistan'la herhangi bir temasın olmadığını ancak Ermeni mevkidaşıyla uluslararası toplantılarda selamlaşıp görüştüklerini söylemişti.
Çavuşoğlu, Bakü ziyaretine ilişkin, "Azerbaycan'ın kabul edeceği tüm çözüm önerilerini destekleyeceğimizi ve birlikte bazı konularda adımları atabileceğimizi görüştük." demişti.
Kaynak:   Ermenihaber.am


1 yorum:

  1. Cavusoglu once kendi ic problemleri halletsin , sanki Ermenistan bilmiyor ki Azeriler'in dalkavuklugunu yapiyorsunuz ve ' 1 millet 2 devlet ' diye haykiriyorsunuz yillardir . Azeriler'in santaji ile basliyacagi tarih bile belli olan ucak seferlerini iptal ettiniz , Sizin samimiyetinize guverek ( yani Sizin ipinizle kuyuya inilmez )teklifiniz tabii ki Kabul edilmez .Burnunuzu Ermenistan'in ic islerine sokmayin .

    YanıtlaSil