Etiketler

Kudüs Ermeni Patrikliği: Knesset bu şekilde meseleyi ‘uyutuyor’

Kudüs Ermeni Patrikhanesi Divan sekreteri Peder Koryun, ″İsrail şimdi Türkiye’yle ilişkilerini iyileştirmeye çalışıyor, Knesset’in meseleyi görüşmemesinin sebebi bu. Knesset, geçen yıl Komisyon başkanı İsrail Hükümetine Ermeni Soykırımının tanınması ve Eğitim Bakanlığına soykırım konusunun eğitim tedrisatına alınması somut önerilerinde olduğu gibi sanıyorum meseleyi uyutmaya çalışıyor. Ancak Knesset bugün görüştü, ancak oylamaya koymadı″. 5 Temmuz’da İsrail Parlamentosu Knesset’in Ermeni Soykırımının Tanınması konusunu oylamaya koyması beklenmekteydi.

***

İsrail Knesseti’inin Ermeni Soykırımının Tanınmasına ilişkin yasa tasarısını Eğitim Komisyonuna göndermeye ilişkin kararı meseleyi ‘uyutmak’ anlamına geliyor. Görüş, NEWS.am muhabirine açıklamada bulunan Kudüs Ermeni Patrikhanesi Divan sekreteri Peder Koryun’den geldi.

Peder Koryun açıklamasında şunları kaydetti:

″İsrail şimdi Türkiye’yle ilişkilerini iyileştirmeye çalışıyor, Knesset’in meseleyi görüşmemesinin sebebi bu. Knesset, geçen yıl Komisyon başkanı İsrail Hükümetine Ermeni Soykırımının tanınması ve Eğitim Bakanlığına soykırım konusunun eğitim tedrisatına alınması somut önerilerinde olduğu gibi sanıyorum meseleyi uyutmaya çalışıyor. Ancak Knesset bugün görüştü, ancak oylamaya koymadı″.

5 Temmuz’da İsrail Parlamentosu Knesset’in Ermeni Soykırımının Tanınması konusunu oylamaya koyması beklenmekteydi.

Ermenistandan haberler - NEWS.am


1 yorum:

  1. Bosuna heveslenmeyin , bu yine bir Yahudi oyunu . 1915 I soykirim olarak kabuledecek numarasi ile Ermenilerin sirtindan Turkiye'den istediklerini koparacak ...... Ayrica unutmayin ki Azerbeycana da silah satiyor ve Azerilerle de kotu olmak istemez . Cok guzel bir politika oynaniyor bizim sirtimizdan . Sakin umutlanmayin ustelik Israel daima ister ki yalniz kendisi soykirima ugramis bir millet olarak taninsin diye , lutfen bu oylamayi hic ve hic ciddiye almayin cunku bunun arkasinda SANTAJ var Turkiye'ye karsi ( belki de mavi marmara tazminatinin anlasmasi da olabilir ).

    YanıtlaSil