Etiketler

Lviv'de Ermeniler ile Azerbaycan'lıların kavgasından sonra olumlu gelişme

Ukrayna'nın Lviv şehrinde 12-15 Mayıs tarihlerinde gerçekleştirilen Avrupa Kung Fu Şampiyonası sırasında Ermeniler ile Azerbaycan'lılar arasında meydana gelen çatışmalar kapsamında yeni gelişme kaydedildi. Olay vesilesiyle açılan dava çerçevesinde iki aydan fazla bir süre sonra normalleşmeye doğru adımlara atıldı. Lviv Ermeni toplumunun başkanı Nikolay Koçaryan, "Dava düşürüldü, Azerbaycan'lılar şikayetlerini geri aldı. Sorun çözüldü". açıklamasını yaptı.

30 Haziran itibarıyla 4 Azerbaycan'lı şikayetini geri almıştı, fakat bir kişi başvurusunu geri çekmeyi reddediyordu.

Hatırlanacağı üzere, Lviv'deki Kung Fu Şampiyonası sırasında Azeri sporcular ile antrenörler, önce Karabağ'lı Ermeni sporcu Davit Petrosyan'a, daha sonra Ermenistan takımının diğer üyelerine sopalarla saldırmış, iki ülke temsilcileri arasında büyük kavga çıkmıştı.

Olay nedeniyle Avrupa Kung Fu Federasyonu, Azerbaycan takımını diskalifiye etmişti, fakat daha sonra Ermeni takımından Azerbaycan'lıların özür dilediğini de göz önünde bulunduran Dünya Kung Fu Federasyonu, Azerbaycan'a bir şans daha tanıyarak Rusya'da gerçekleştirilecek olan Dünya Kung Fu Şampiyonasına katılmalarına izin vermdi.
Kaynak:   Ermenihaber.am


Hiç yorum yok:

Yorum Gönder