Etiketler

Mısıroğlu: Shakespeare'in aslı Şeyh Pir'dir ve gizli Müslüman’dır

Kadir Mısıroğlu, “Shakespeare 500 sene evvel yaşamıştır. Shakespeare İngiliz değildir.  Ne Shakespeare’den evvel ne Shakespeare’den sonra İngiltere’de bu isimde bir adam daha gelmemiştir. Shakespeare’in aslı "Şeyh Pir"dir” ifadelerini kullandı. (İslamcıların bazıları sıcaktan mı oruçtan mı bilemem son günlerde iyice garipleşti. Biri Hıristiyanlık diye bir din yok diyor, bu da Shakespeare’i Müslümanlaştırdı kurtardı. Bu adam Lozan’a hezimet, harf, dil, kıyafet devrimine ihanet diyen ilginç bir tip. HYETERT)

***Video: https://youtu.be/HlaKAxqciho

Mısıroğlu dünyanın en tanınmış İngiliz drama yazarlarından Willam Shakespeare ile ilgili ilginç bir çıkış yaptı.
AKP iktidarı ve Cumhurbaşkanı Erdoğan'a yakınlığıyla bilinen Kadir Mısıroğlu, William Shakespeare'in gerçek isminin "Şeyh Pir" olduğunu ve dünyaca ünlü yazarın Müslüman olduğunu iddia etti.
Kadir Mısıroğlu, “Shakespeare 500 sene evvel yaşamıştır. Shakespeare İngiliz değildir.  Ne Shakespeare’den evvel ne Shakespeare’den sonra İngiltere’de bu isimde bir adam daha gelmemiştir. Shakespeare’in aslı "Şeyh Pir"dir” ifadelerini kullandı.
Shakespear'in gerçek adının "Şeyh Pir" olduğunu söyleyen Mısıroğlu'nun sosyal medyada tartışmalara neden olan o sözleri: Video: https://youtu.be/HlaKAxqciho


3 yorum:

 1. Pardon ama bunca yildir aslen Ispirli olup iyi cirit oynadigi icin " mizragini " salliyan mahlasini kullanmistir diye biliyordum.

  YanıtlaSil
 2. bir hatayi duzeltmek istiyorum....asil ismi "Şeyh Pir" degil...Shakespeare'in asil ismi "Şekerpare"dir
  yani nami diger...Wilyam-yam Shakerpare....

  YanıtlaSil
 3. Bu şahsın giyiniş şekli görmüş olduğum videolardaki konuşma tarzı eski Istanbul “direkler arası” semtindeki Ramazan akşamlarında kahvelerde bulunan meddah tiplerini hatırlattı.
  Bilgisi hakkında pek malumatım yok ama Shakespeare için verdiği malümat ancak masal anlatan biri tarafından sölenebilir. Allah uzun ömürler versin hocam senin gibileri olmasa millet gülmeyi unutacak.

  YanıtlaSil