Etiketler

Serj Sarkisyan, François Hollande’a başsağlığı mesajı

Cumhurbaşkanı Serj Sarkisyan bugün 15 Temmuz’da, dün Nis kentinde meydana gelen terör olayı vesilesiyle taziyesini iletti. Mesajda şunlar ifade edildi: «Dün gece onlarca masum insanın kurban olduğu Nis’te meydana gelen korkunç terör haberinden sarsıldım. Son bir buçuk yıl esnasında Fransa artık üçüncü kez hunharca işlemlerin hedefine dönüşmektedir. Bunlar sadece Fransa’ya değil, tüm insanlığa darbedir. Bu aynı zamanda uluslararası terörizmle mücadelede daha kararlı yek vücut olma yönünde bir etmendir. Size, Fransız Hükümetine, kurban yakınlarına ülkenizin başına gelen bu trajedi vesilesiyle derin taziyelerimi ifade ediyor ve bu derin tasa anında Ermenistan ve Ermeni halkı dost Fransa halkının yanındadır».


Hatırlatalım: 14 Temmuz saat 22:30 Fransa’nın Nis kenti İngiliz sahilinde toplanmış Bastil Gününü kutlayan insanların arasına bir kamyon daldı. Kamyon şoförü, mümkün olduğunca fazla insanı ezmek için yaklaşık 2 km. zikzaklar çizerek ilerledi. Şoför daha sonra halkın üzerine ateş açtı. Şoför polisin operasyonu sonucu öldürüldü. Kamyonda büyük miktarda silah ve patlayıcı madde bulundu.

Son verilere göre olayda 84 kişi hayatını kaybederken, yaralılardan 18’nin durumu ağır. Olayın faili şoför Tunus ve Fransa yurttaşlıklarına sahip ve 31 yaşında. Poliste hırsızlık ve serserilikten sabıkası bulunmakta.

Ermenistan Dışişleri Bakanlığı basın sözcüsü Tigran Balayan, olayda hayatını kaybedenler arasında bir Ermeninin bulunduğunu bildirdi.Ermeni Kilisesi Nis ruhani önderi  Abegha  Grigor Haçatryan, NEWS.am’e açıklamasında olayda bir Ermeni kadanın hayatını kaybederken, 3 Ermenin de yaralı olduğu bilgisini verdi.

Ermenistandan haberler - NEWS.am


Hiç yorum yok:

Yorum Gönder