Etiketler

Talat Paşa Komitesi’nden Papa’ya çağrı: “Sivrihisar’da sarı gelin’i birlikte söyleyelim”

Talat Paşa Komitesi adına basın açıklaması yapan Ragıp Ferda Aydınalp, "Türkler katliam yapmış olsaydı, ne arkamızda gördüğünüz Ermeni Kilisesi kalırdı, ne de Anadolu'da Ermeni yurttaşlarımız kalırdı. Anadolu insanı yüz yıllarca kardeşçe yaşamıştır. Emperyalistler siyasi emelleri doğrultusunda bizi birbirimize düşürmek istemektedir. Ermeni soykırımı emperyalist bir yalandır" şeklinde konuştu… "Sayın Papa, gelin Sivrihisar'da Ermeni kardeşlerimizle Sarı Gelin türküsünü söyleyelim… Şimdi ise sizlere tarihi, hukuki, bilimsel bir gerçek gönderiyoruz. Soykırım yapmadık, vatan savunduk". (Papanın da, bizlerin de sizinle işi olmaz. Hayatta kalan Alman Yahudilerinin varlığı ve yok edilmeyen sinagoglar Holokostun yalan olduğunun kanıtı olur mu? 2000 civarında Ermeni kilisesinden kalan yüzü geçmez. 2 milyon Ermeni’den de kalan kırk, elli bin. HYETERT)
***
Talat Paşa Komitesi Eskişehir Temsilciliği, Papa Fransiskus'un Ermeni Soykırımı iddiasına Eskişehir'in Sivrihisar ilçesindeki Ermeni Kilisesi önünden...
Talat Paşa Komitesi Eskişehir Temsilciliği, Papa Fransiskus'un Ermeni Soykırımı iddiasına Eskişehir'in Sivrihisar ilçesindeki Ermeni Kilisesi önünden yanıt verdi.

Talat Paşa Komitesi adına basın açıklaması yapan Ragıp Ferda Aydınalp, Anadolu'da yaşayan insanların kardeşlik içerisinde yüzyıllarca yaşadığını vurguladı. Asya kıtasının en büyük ikinci kilisesi olma özelliği taşıyan kilise önünde basın açıklaması yaparak, Ermeni Soykırımı'nın yalandan ibaret olduğunu söyleyen Aydınalp, "Türkler katliam yapmış olsaydı, ne arkamızda gördüğünüz Ermeni Kilisesi kalırdı, ne de Anadolu'da Ermeni yurttaşlarımız kalırdı. Anadolu insanı yüz yıllarca kardeşçe yaşamıştır. Emperyalistler siyasi emelleri doğrultusunda bizi birbirimize düşürmek istemektedir. Ermeni soykırımı emperyalist bir yalandır" şeklinde konuştu.

Papayı ve Ermenileri Sivrihisar'daki kiliseye davet etti

Sivrihisar Ermeni Kilisesi'nin Türk-Ermeni kardeşliğinin yakın tanığı ve kanıtı olduğunu söyleyen Aydınalp, sözlerini şu şekilde sürdürdü:

"Sayın Papa, gelin Sivrihisar'da Ermeni kardeşlerimizle Sarı Gelin türküsünü söyleyelim. Yüz yıllar önce Sivrihisar-Pessinus'tan Roma'ya gönderilen kutsal bir taş sizleri Kartacalılardan kurtarmıştı. Şimdi ise sizlere tarihi, hukuki, bilimsel bir gerçek gönderiyoruz. Soykırım yapmadık, vatan savunduk".

Kaynak: Haber Kaynağı7 yorum:

 1. Vatani savunmak icin Istanbul'dan - Erzurum'a masum halki yerinden yurdundan etmek mecburiyetinde degildiniz.24 nisan 1915'te Istanbul'da Ermeni Cemaatinin tum onde gelenleri evlerinden toplanarak Cankiri ve Ayas'a dogru yola cikarildilar .Tum Ermeni tabaa ' Devlete Ihanet Ettikleri ' gerekcesiyle ulkeden zorla surulmuslerdir .Bir Milletin Grup uyelerini oldurmek , Grup uyelerine ciddi fiziksel veya zihinsel zarar vermek , Grubun cocuklarini zorla baska bir gruba transfer etmek , Gruptaki dogumlari kasitli olarak engellemek ,.....bir milletin veya irkin tamamini veya bolumunu yok etmek amaci ile yapilan davranislar SOYKIRIMDIR. ve Siz iste bunu yaptiniz .Yusuf Halacoglu gibi kandi calan kandi sarki soyliyen sahislarla mi birlikte sarki soyliyecegiz ?

  YanıtlaSil
 2. Insanda biraz,gurur,utanma,ar damari olur.Ermenilere etmediginiz hakaret birakmiyan sizler utanmadan "Ermeni kardeslerimiz"diyebilme yüzsüzlügünü de göstererek,karakterinizi bir kez daha belli ediyorsunuz.Tecavüz,ihtiyar,cocuk,kadin demeden öldürmek mala cana kast etmek vatan savunmasi degil katliamdir,soykirimidir.Tanri sizi bildigi gibi yapsin.

  YanıtlaSil
 3. Demek Almanlar da katliam yapmadilar ki bugun dunyanin 4 kosesinde Yahudiler yasiyor ve Sinagoglar var . Siz bu zihniyetten vazgecmedikce ne dostluk olur ve ne de beraberce sarki soylenir .Sen nerede gordun dunya Katolikleri liderinin ayinden baska bir sarki soyledigini , Papayi cagiracagina Diyanet Isleri Baskanini cagir da 'INLEYEN NAGMELER RUHUMU SARDI ......' turkusunu soyleyin .

  YanıtlaSil
 4. Bu yorum yazar tarafından silindi.

  YanıtlaSil
 5. Bu yorum yazar tarafından silindi.

  YanıtlaSil
 6. Bu yorum yazar tarafından silindi.

  YanıtlaSil
 7. Bu yorum yazar tarafından silindi.

  YanıtlaSil