Etiketler

Türkiye, AP'de PKK ve PYD için açılan sergiyi kınadı

Avrupa Parlamentosu'nun (AP) terör örgütü PKK'nın elebaşının ve söz konusu örgütün Suriye uzantısı PYD üyesi teröristlerin sergisi nedeniyle hemen her gün masum insanların canını alan bir terör örgütünün propagandasına ve terörizmin teşvikine alet olduğunu belirterek kınadı.

Dışişleri Bakanlığı, Avrupa Parlamentosu'nda (AP) terör örgütü PKK'nın elebaşının ve söz konusu örgütün Suriye uzantısı PYD üyesi teröristlere yönelik fotoğraf sergisinin açılmasını kınadı.

"ALET OLDUNUZ"
Bakanlıktan yapılan yazılı açıklamada, AP'nin söz konusu sergiyle, hemen her gün masum insanların canını alan bir terör örgütünün propagandasına ve terörizmin teşvikine alet olduğu belirtildi.

İMAJINI ZEDELİYOR
"DEAŞ da, PKK da terör örgütleridir. Bir terör örgütünü diğer terör örgütüne tercih etmek, terörizmin tüm kurbanlarının anısına saygısızlıktır. Çifte standartlar Avrupa Birliği'nin imajını ciddi biçimde zedelemektedir." ifadelerinin kullanıldığı açıklamada, bu konuda gerek Türkiye'nin Avrupa Birliği Daimi Temsilciliğince, gerek Dışişleri Bakanlığı tarafından gereken girişimlerin yapıldığı ve tepkilerin ortaya konulduğu ifade edildi.

İLKELİ DURUŞ ÇAĞRISI
"AP'de terör örgütü PKK'nın elebaşını ve örgütün Suriye uzantısı PYD üyesi teröristleri yansıtan bir fotoğraf sergisinin açılmış olmasını kınıyoruz." ifadelerinin yer aldığı açıklamanın devamında, Türkiye'nin, terörizmle mücadelede ilkeli bir yaklaşım benimsenmesi gerektiğini ve aynı şekilde Suriye'de barış ve istikrarın da ancak ilkeli bir duruşla tesis edilebileceğini her vesileyle hatırlatmayı sürdüreceği kaydedildi.

ANKARA/AA


Hiç yorum yok:

Yorum Gönder