Etiketler

Ohanyan: Ermenistan’a yönelik agresya durumunda Rusya, sözleşme kaynaklı yükümlülüklerini yerine getirir

Ohanyan,″Aralarında daha önceden sağlanan mutabakatlar çerçevesinde de olmak üzere Ermenistan’a silah ithalatı artık gerçekleştirilmektedir. Biz aynı zamanda modern teknoloji alanı temsilcileriyle de işbirliğinde bulunmaktayız. Stratejik müttefikle işbirliği çerçevesinde varolan sözleşmeleri ayrıntılı inceleyip analiz ettiğimizi sanıyorum. Bu zarfta oldukça ciddi çalışma gerçekleştirildi″ dedi. Ermenistan askeri-siyasi yönetiminin sözleşmelerde Ermeni tarafının menfaatinin dikkate alınmasını hesaba kattığını kaydeden bakan Ohanyan ″Bütün bunları hesaba katarak , Ermenistan’a yönelik agresyaya teşebbüs edilmesi durumunda stratejik müttefiğin sözleşme kaynaklı yükümlülüklerini yerine getireceğini sanıyorum″ dedi.

***
Ermenistan’a yönelik agresya durumunda Rusya, sözleşme kaynaklı yükümlülüklerini yerine getirir. Özgürlük Radyosunun (RFE/RL) verdiği habere göre beyanat bugün 9 Ağustos’ta düzenlenen basın toplantısında, Ermenistan Savunma bakanı Seyran Ohanyan’dan geldi. 

Rusya tarafından tahsis edilen 200 milyon Dolarlık kredi çerçevesindeki tüm sözleşmelerin Rusya tarafıyla imzalanmış, ülke dahilindeki süreçlerin sona ermiş ve Ermenistan’a silah sevkiyatının başlamış olduğunu belirten Ohanyan:

″Aralarında daha önceden sağlanan mutabakatlar çerçevesinde de olmak üzere Ermenistan’a silah ithalatı artık gerçekleştirilmektedir. Biz aynı zamanda modern teknoloji alanı temsilcileriyle de işbirliğinde bulunmaktayız. Stratejik müttefikle işbirliği çerçevesinde varolan sözleşmeleri ayrıntılı inceleyip analiz ettiğimizi sanıyorum. Bu zarfta oldukça ciddi çalışma gerçekleştirildi″ dedi.

Ermenistan askeri-siyasi yönetiminin sözleşmelerde Ermeni tarafının menfaatinin dikkate alınmasını hesaba kattığını kaydeden bakan Ohanyan ″Bütün bunları hesaba katarak , Ermenistan’a yönelik agresyaya teşebbüs edilmesi durumunda stratejik müttefiğin sözleşme kaynaklı yükümlülüklerini yerine getireceğini sanıyorum″ dedi.

Bakan dört günlük muharebe işlemlerinin Dağlık Karabağ Cumhuriyeti sathında gerçekleştiğini hatırlatarak ″Rusya inisiyatifiyle  muharebe işlemlerinin durdurulması için herşey yapıldı. Bunun devamı olarak, Karabağ sorununun barışçı siyasi yolla çözümü amacıyla  bugün, müzakere süreci canlanmıştır″ dedi.

Ermenistandan haberler - NEWS.am


2 yorum:

  1. Agresya ne demek????? Bunun Turkcesi yok mu " Saldirganlik" kelimesi kullanilmaz mi? Gecen 40 yilda yapmacik Turkce kelimeler uydurlurken niye has be has Turkce kelimeler kullanilmiyor?

    YanıtlaSil
  2. Sayın Bulanikli, bildiğiniz gibi biz haberleri aynen alıp yayımlıyoruz. Çok gerekmedikçe de hataya müdahale etmiyoruz. Maalesef Haystan'da bu tercümeyi yapanlar çok hata yapıyorlar ve Türkçeleri iyi değil. Bu yüzden bu bizim kabahatimiz değil. Tabi Hyetert notu koyabilirdik haklısınız ama nasıl olsa anlaşılır dedik. Selamlar.

    YanıtlaSil