Etiketler

Yazar Ayşe Hür hakkında ‘Türk milletini aşağılamak’tan suç duyurusunda bulunuldu

Yazar Ayşe Hür hakkında ‘nitelikli hakaret’, ‘halkı kin ve düşmanlığa tahrik’ ve ‘Türk milletini aşağılamak’ suçlarını işlediği gerekçesiyle suç duyurusunda bulunuldu. Hür, 30 Ağustos’taki Zafer Bayramı kutlamalarına ilişkin Twitter hesabından, Can Dündar’ın Cumhuriyet gazetesinin manşetini paylaştığı iletisini alıntılayarak, “Bu nasıl ezik bir toplumdur ki, 93 yıldır dost olduğu ülkelere 94 yıldır ‘biz sizi nasıl yenmiştik amaaaa!’ desin” diye yazmıştı. (Umarız değerli tarihçi, yazar Ayşe Hür bu suçlamalardan dolayı sorun yaşamaz. HYETERT)


 Follow
 Ayşe Hür @HurAyse
Bu nasıl ezik bir toplumdur ki, 93 yıldır dost olduğu o ülkelere 94 yıldır "biz sizi nasıl yenmiştik amaaaa!" desin. https://twitter.com/candundaradasi/status/770540062253670400 …
11:44 AM - 30 Aug 2016
  78 78 Retweets   132 132 likes
İstanbul Barosu üyesi avukat Mert Eryılmaz, bu mesaj üzerine Hür hakkında ‘nitelikli hakaret’, ‘halkı kin ve düşmanlığa tahrik’ ve ‘Türk milletini aşağılamak’ten suç duyurusunda bulundu.

Dilekçesinde ‘paylaşımın ifade özgürlüğü olarak değerlendirilemeyecek kadar kötü niyetli ve maksatlı’ olduğunu savunan Eryılmaz, “Şüpheli eylemiyle Türk milletine alenen hakaret etmiş, yüce Türk milletini kendi aklınca aşağılamıştır” ifadelerine yer verdi.

Eryılmaz, Hür hakkında kamu davası açılmasını istedi.
Hiç yorum yok:

Yorum Gönder