Etiketler

ABD Kongre üyesi: Ermenistan tekrar «Milenyum Öncelikleri» Programına dahil edilmeli

Kongre üyesi Jackie Speier, ʺErmenistan’ın Washington büyükelçisi Grigor Hovhannisyan, mükemmel bir partnör olarak kendini ortaya koydu. Ermenistan devletiyle ilişkilerimizin derinleşmesine yönelik çalışmalarımıza gönüllü katıldı. Birlikte geliştirdiğimiz bir dizi amacımız var. Bu amaçlar arasında «Milenyum Öncelikleri» Programı tarafından Ermenistan’a mali desteğin tekrar sağlanması, Los Angeles’ta Erivan’a direk uçuşların devreye alınması, Ermenistan kentleriyle kentler düzeyinde ilişki kurulması ve Ermenistan’ın zengin mirasıyla tanışmaları ve  Birleşik Devletler  için gerçekte Ermenistan halkı nezdinde güçlü ve kıymetli bir dostu olduğunun bilinciyle Kongre üyelerinden oluşan heyetin Ermenistan ziyaretinin tertiplenmesi yer almakta ʺ dedi.

***
Ermenistan tekrar «Milenyum Öcelikleri» Programına dahil edilmeli. Beyan, ABD’de Ermenistan’ıun 25. Bağımsızlık yıldönümüne yönelik etkinlik esnasında Kongre üyesi Jackie Speier’den geldi.
Kongre üyesi açıklamasında ʺErmenistan’ın Washington büyükelçisi Grigor Hovhannisyan, mükemmel bir partnör olarak kendini ortaya koydu. Ermenistan devletiyle ilişkilerimizin derinleşmesine yönelik çalışmalarımıza gönüllü katıldı. Birlikte geliştirdiğimiz bir dizi amacımız var. Bu amaçlar arasında «Milenyum Öncelikleri» Programı tarafından Ermenistan’a mali desteğin tekrar sağlanması, Los Angeles’ta Erivan’a direk uçuşların devreye alınması, Ermenistan kentleriyle kentler düzeyinde ilişki kurulması ve Ermenistan’ın zengin mirasıyla tanışmaları ve  Birleşik Devletler  için gerçekte Ermenistan halkı nezdinde güçlü ve kıymetli bir dostu olduğunun bilinciyle Kongre üyelerinden oluşan heyetin Ermenistan ziyaretinin tertiplenmesi yer almakta ʺ dedi.. 

Ermenistan elçisi ABD’nin Ermenistan için umut verici bir dost ve partnör olduğunu ifade ederek ʺYolumuzu kat ederken yalnız değildik. Birleşik Devletler, milletimizin bağımsızlığın ilk yılından itibaren karşılaştığı ağır ekonomik krizleri aşarken umut verici bir dost ve partnör oldu. Birleşik Devletler ülkem tarafından demokratik kurumların inşası ve ekonomik kalkınmaya yönelik reformları desteklemiştir. Ermenistan bu alicenap ve ısrarlı destek için müteşekkirdir ve içinde yeni alan ve uluslararası gündemdeki yeni sorunların yer aldığı işbirliğimizi nitel yeni bir düzeye ulaştırma arzusundadır. Geçen yıllarda işbirliğimiz bir diziz alanda gelişti, bunlar arasında askeri ve Ermenistan’ın Afganistan’daki misyona hissedilir katılımı da bulunmakta, ki bu faaliyetlere yönelik sadakatimizin en iyi kanıtıdırʺ dedi.
http://news.am/tur/news/348971.html

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder