Etiketler

Almanya, Ermeni Soykırımı konserini iptal etti

Konserin Türkiye ve Almanya arasında yeni bir krize neden olacağı belirtiliyordu. Almanya Dışişleri Bakanlığı, İstanbul'daki başkonsolosluklarında yapılması planlanan Dresden Senfoni Orkestrası’nın Ermeni Soykırımı’nın 100. yılı için hazırladığı ‘Aghet’ (Ağıt) konserinin iptal edildiğini duyurdu. Dresden Senfoni Orkestrası, ‘Ermeni Soykırımı'nın 100. yılı nedeniyle hazırladığı ‘Aghet' (Ağıt) adlı konserini 13 Kasım'da Almanya'nın İstanbul'daki başkonsolosluğunda vermeye hazırlanıyordu.


Konsere Dresden Senfoni Orkestrası'nın aylık etkinlik programında da yer verilmişti.

Bu konserin Türkiye ve Almanya arasında yeni bir krize neden olacağı belirtiliyordu.

(Kaynak: Sputnik)


3 yorum:

 1. Tabbi ki Turkiye'nin baskisina boyun egdiler , Yahudiler 100 lerce filimler cevirmislerdir Almanlari kotuluyen ama Almanya hatasini Kabul ettigi icin engel olmamistir .Turkiye ise bir konser bile engelliyor .Yani Emine Erdogan hanimi davet etseydiniz bile bu konser olmiyacakti .

  YanıtlaSil
 2. Sayin Adsiz,Burda "Türkiyenin baskisina boyun egdiler"demek benim görüsümle yalnis,zira sadece Istanbuldaki konser iptal edildi.Ben sizin nerede yasadiginizi bilmiyorum,fakat bu konserin Istanbulda verilmesi,ordaki ermenilerin durumunu menfi olarak etkiliyecek,ayni zamanda irkci ve ermeni düsmanlarinin ekmegine yag sürecekti.Biraz da orda yasiyanlari düsünelim.
  Saygilar

  YanıtlaSil
 3. Sayin Giryan , dusuncelerinizde hakli olabilirsiniz , fakat iptal edilmesinin sebebi nedir acaba ? Ermeni cemaati yetkilileri mi istemedi bu konserin gerceklesmesini yoksa Turk hukumeti mi baski yapti ? Iste bu muhim bence ki ona gore bir kanaate varalim .Eger Ermeni cemaati yetkilileri ' aman iptal edin bu konseri huzurumuz kacak ' dedi iseler haklisiniz ama eger oyle olmadi ise o zaman politik baskidir .
  Saygilar

  YanıtlaSil

Not: Yalnızca bu blogun üyesi yorum gönderebilir.