Etiketler

Hrant Dink davası sanığı Eskişehir Emniyet Müdürü oldu

Agos gazetesinin genel yayın yönetmeni, Ermeni gazeteci Hrant Dink'in öldürülmesi davasında sanık olan İstihbarat Daire Başkanı Engin Dinç, Eskişehir Emniyet Müdürü olarak atandı. Hrant Dink'in katledilmesinde payı olan isimlerden olduğu belirtilen ve 26 yıla kadar hapis cezası istenen Dinç’in Eskişehir Emniyet Müdürü olarak atanması sosyal medyada tepkilere ve eleştirilere neden oldu.

Gazeteci Hrant Dink iddianamesinde "Bu cinayeti işleyen kişileri bilmesine rağmen açık ve can tehlikesi altında bulunan Hrant Dink'in yaşam hakkını korumamıştır. Görevi gereği cinayet hazırlığı yapan suç örgütüne operasyon düzenlemeyerek, Gazeteci Hrant Dink'i kanundan kaynaklanan koruma yükümlülüğüne aykırı hareket ederek ve koruyamamak ayrıca kasten öldürmenin ihmali davranışla işlenmesi suçunu ve görevi kötüye kullanması gerekçesiyle bu suçları açıkça işlediği anlaşılmıştır" sözleriyle suçlanan Dinç soruşturması hakkında 26 yıla kadar hapis cezası talep edilmişti.

Ayrıca cinayetten sonra İstihbarat Daire Başkanı olan Engin Dinç, şimdi de Eskişehir Emniyet Müdürlüğü görevine getirildi.
Kaynak:   Ermenihaber.am


2 yorum:

  1. Hrant Dink davası sanığı Eskişehir Emniyet Müdürü oldu”
    Memleketine ve milletine yapmış olduğu olağan üstü vazifelerinden dolayı mükafatlandırılması
    normal olsa gerek. Gazeteci Hrant Dinkin hayatını emniyet altına alamayan bir daire başkanı nasıl olurda “Emniyet Müdürü” olabilir? Bu demek oluyor ki 80 milyon nufusun içinde ondan başka bu vazifeye laik bir şahıs bulunamamış. Belki de bir ermeni gazetecinin olümünde oynadığı rol çok mühüm olduğu için. Cumhuriyetin kuruluşundan beri böyle durumlarda parmağı olan insanlar daima yüksek mevkilerde iş verilerek mükafat almışlardır. Aklıma şu anda ilk gelen Selanikteki Atatürkün evini bombalayan kişi ismini hatırlyamadım

    YanıtlaSil
  2. Sunu bilin....Turkiyede "Cumhuriyet" anlami var fakat fiilen Cumhuriyet yok. Turkyeyi idare eden 100 senelik gebermemis Ittihat-i Terakki zihniyetidir. Turkyeyi idare eden degisik parti isimleri altinda Ittihatcilerdir. Nasil ki Osmali dunyasini batirdilar, bu ittihatcilar Turkyeyi ayni ucuruma suruyorlar...

    YanıtlaSil