Etiketler

Mccarthy, "Ermeni Meselesi"ni Anlatacak

Adapazarı Belediyesi yakın tarihin en tartışılan konusu olan “Ermeni Meselesi” konulu konferans düzenliyor. Adapazarı Belediyesi yakın tarihin en tartışılan konusu olan "Ermeni Meselesi" konulu konferans düzenliyor. 11 Ekim Salı günü saat: 17.00'de Orhangazi Kültür Merkezi'nde düzenlenecek konferansa konuşmacı olarak Ortadoğu ve Osmanlı İmparatorluğu Uzmanı Prof.Dr. Justin McCarthy katılacak. (Paralı askerler her yerde hazır ve nazır. HYETERT)

Uzmanlık alanları arasında Osmanlı İmparatorluğu, Balkanlar ve Orta Doğu tarihi olan Mccarthy, Orta Doğu Teknik Üniversitesi ve Ankara Üniversitesi'nde de görev yapmıştır. Doktorasını 1978 yılında Kaliforniya Üniversitesi'nde tamamlayan McCarthy, daha sonra Boğaziçi Üniversitesi tarafından fahri doktora unvanına layık görülmüştür. Lousville Üniversitesi'nde Tarih Profesörü olarak görev yapan Justin McCarthy, Türkiye Çalışmaları Enstitüsü'nün yönetim kurulu üyesidir.

McCarthy, yazdığı kitaplarda yüz binlerce Ermeni'nin ve en az bir o kadar Müslüman Türk'ün öldüğünü kabul etmekle beraber Ermeni Soykırımı'nı reddeder. Ermenilerin İngiliz ve Ruslarla anlaşıp vatan hainliği yaptığını savunan McCarthy, binlerce belgenin Türklerin değil, Ermenilerin soykırım yaptığını gösterdiği görüşünü savunuyor. Osmanlı'nın, Ermenileri bile Ermenilerden koruduğu ifade eden McCarthy, Ermenilerin ise doğuda Osmanlı askerleri, devlet görevlileri ve valileri bile öldürdüğüne dair bilgi ile belgelerin var olduğunu kaydediyor. – SAKARYA2 yorum:

  1. Prof.Dr. Justin McCarty 'nin isminin gectigi her vesile ile yazmistim ve yine yaziyorum , eger Atilla Tuygan Bey'in 3 Haziran 2014 tarihinde sesonline.net sitinde ( veya gazetesinde ) yazdidi ' Ermeni Soykirimini inkar eden Prof. Justin McCarty ve turevler ' baslikli yazisini okursaniz bu sahisin aldigi parayi haketmesi icin neler yaptigini coookkk iyi anlarsiniz . Ustelik bu sahisin facebook sayfasina giderseniz ' Ne Mutlu Turk'um ' pankartini da gorursunuz . Unutmiyalim ki hanimi da ( yanilmiyorsam ) bir Turk'dur , tabii ki esine hizmet etmek icin kendisini de kepaze edip hakikatleri ve gercegi inkar etme yoluna sapacaktir .3-4 sene evvel Avusturalya'da bir universitede Ermeni meselesini inkar etme maksadi ile bir konusma yapacakti da , KONUSTURMADILR ve gittigi ucakla geri dondo .

    YanıtlaSil
  2. Adapazarı bataklıktan kurtarıp ekin alanına çeviren nasıl bataklığı kurutuklarını anlatan bir tarihi anlatsa iyi olur ama o kafa yok ve orada yaşıyan ermeniler nerede cevabı versin para alarak tarihi saptırmak çok kolay yalancının mumu yatsıya kadar yanar.(Yalanı uzun süre doğru diye yutturmak mümkün değildir.)Prof.Dr. Justin McCarthy yalanlarını kendis gibi olanlar dinler duymak istediklerini duyarlar.uydurma tarih yazmak çok kolay gerçek olanlar zor yazılandır.

    YanıtlaSil

Not: Yalnızca bu blogun üyesi yorum gönderebilir.