Etiketler

Papa Francisco: ''Tanrı Ermenistan, Gürcistan ve Azerbaycan'ı korusun!''

Katolik dünyasının lideri Papa Francisco 5 Ekim’de Gürcistan ve Azerbaycan’a yaptığı ziyareti ve Hristiyanların birliğinin önemliği hakkında konuştu. Vatikan Radyosu'nun aktardığı habere göre St. Peter meydanında toplanan kalabalık için konuşma yapan Papa Francisco Kafkasya ziyaretine değindi.


Kafkasya'ya yaptığı ziyaret sırasında üç ülke haklarını barış ile kardeşlik mesajları verdiğini ve ziyaretinin amacı Katolik kilisesinin onlarda yaşadığını göstermek ve bu halkları barış ile kardeşliğe yönlendirmek olduğunu söyledi.
Azerbaycan iktidarlarına hitap ederek Papa Franciscos ''Var olan sorunlar için çözümler bulunabilir ve Kafkasya'nın bütün halkları barış ile karşılıklı saygı ortamında yaşayabilir'' dedi.

Papa konuşmasında ''Tanrı Ermenistan, Gürcistan ve Azerbaycan'ı korusun!'' ifadesini kullandı.
Kaynak:   Ermenihaber.am


2 yorum:

  1. kafkasyada tanrının himmetine muhtaç tek ülke ermenistan,gürcistan ve azerbaycan her şeyi almış,adam olsalar dünyanın en müreffeh ülkeleri olurlar ama ermenistan için aynı şeyleri söyleyemiyeceğimi,adam var ama imkanları çok kısıtlı,allah yardımcıları olsun.

    YanıtlaSil
  2. kafkasyada tanrının himmetine muhtaç tek ülke ermenistan,gürcistan ve azerbaycan her şeyi almış,adam olsalar dünyanın en müreffeh ülkeleri olurlar ama ermenistan için aynı şeyleri söyleyemiyeceğimi,adam var ama imkanları çok kısıtlı,allah yardımcıları olsun.

    YanıtlaSil