Etiketler

Pes dedirten uygulama: Ding-dong kilise çanına benziyor…

Ali Ekber Ertürk
Konya-Ankara arasında hizmet veren hızlı trenlerde ve bekleme salonlarına, anonstan hemen önce verilen “Ding-dong” sesi, “Kiliselerdeki çan sesini hatırlatıyor” denilerek kaldırıldı. TCCD yetkilileri “Yolcular o sesten rahatsız oluyordu'' açıklaması yaptı. (Basının büyük bölümü Hıristiyanları düşman ilan ederken neden pes diyelim. Yakında çan seslerinin kesilmesini isteyenler de çıkarsa şaşılmaz. HYETERT)


Ankara-Konya seferini yapan hızlı trenlerde ve yolcu bekleme salonlarında anons öncesi, “Ding-dong” sesi duyuluyor, ardından da anonsa geçiliyordu. Bazı yolcuların, “Bu ses, kiliselerdeki çan sesini hatırlatıyor. Kaldırılsın” diyerek şikayette bulundukları bildirildi. Hattı işleten TCDD, talep üzerine sesi kaldırıp sadece insan sesi kullanmaya başladı.
Yetkilileri, Sözcü'nün sorusu üzerine uygulamayı doğrulayarak ”O sesten bazı yolcularımız rahatsız oluyordu. Çocuklar da ürküyormuş. Bu şikayetler üzerine, hem tren hem de bekleme salonunda anons öncesi ding-dong sesi kaldırıldı. Anons doğrudan insan sesiyle başlayacak” dediler.3 yorum:

  1. yalana bakin ding dong avrupanin her yerinde var hem ding dong ezen sesinden cok daha güzel.

    YanıtlaSil
  2. ding-dong sesi kilise canina benziyor diye rahatsiz olurlar ammmmaaaaa eskiden kilise olup da simdi camiye cevrilen ibat yerlerinde namaz kilmaya rahatsiz olmazlar .

    YanıtlaSil
  3. dingdonguma dokunma !!

    YanıtlaSil

Not: Yalnızca bu blogun üyesi yorum gönderebilir.