Etiketler

Sibil'in yeni şarkısı Ermenilerin özlemi hakkında: ''Vana lchin''

İstanbullu Ermeni şarkıcı Sibil şarkı listesine yeni bir güzel eser ekledi.  “Vana lchin” (Van gölüne) adlı şarkı, Ermenilerin tarihsel vatanının sembölü olan Van gölü ile bir sohbettir ve dünya Ermenilerinin özlemini sembolize ediyor. 14 Ekim’de başkent Yerevan’da "Sinema Star " salonunda düzenlendiği basın toplantısında söz konusu şarkı ve klibi müzikseverlerle paylaşıldı.

“100 yıl sonra yanıt” adlı projenin kapsamında bestlendiği şarkının söz ve müziğini yazan Hasmik Hakhverdyan dünyadaki her Ermeninin, kalbinde bir Van gölü, bir özlem taşıyacağını ifade edip şarkının bütün Ermeniler için özel olacağını ümit etti.

Hakhverdyan İstanbul’da yaşayan Sibili tarihi vatanımızın bir sembölü olarak gördüğünu ve bu nedenle de şarkının ona emanet edildiğini belirtti.

Kendisinin şarkıyı çok beğendiğini dile getiren Sibil ''Şarkıyı ilk kez dinlediğimde çok dugulandım ve eserin bana çok yakın olduğunu anladım” dedi.

“Ermenihaber.am”e konuşan şarkıcı şarkının Ermenistan’daki prömiyerinin önemli olduğuna kadar Türkiye’de tanıtılması ve yayınılması da önemli olduğunu ifade etti.
Sibil “Türkiye’ye dönünce klibin orada yayınılması için çalışmalar yapacağım. Şarkının Türk TV’lerde yayınılmasını çok isterim” dedi.

Piyano ve çello'nun eşliğinde seslendirdiği şarkı ile Sibil  müzikseverlere duygusal anlar yaşatıyor.
Ermenistan'da çekilen klibin yönetmeni Mariam Gevorgyan, yapımcısı ise Andre Simonyan.Kaynak:   Ermenihaber.am

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder