Etiketler

Tarihi kiliseye ‘WC’ tehdidi

Dünyanın en uzun kilisesi olan Ulm Katedrali’nin temelleri, kilisenin duvarına işeyen insanlar yüzünden sarsılıyor. Yetkililer, “Lütfen kilisenin duvarına işemeyin” çağrısında bulunuyor. Dünyanın en uzun kuleye sahip kilisesi olarak bilinen Almanya’daki Ulm Katedrali, insanların duvarına işemesi yüzünden büyük zarar gördü. Suedwest Presse gazetesine konuşan kilisenin bakım sorumlusu Michael Hilbert, kilisenin kulesinin dibinin kusmuk ve idrarla kaplanmış olduğunu ve bunun tarihi yapının temellerine büyük zarar verdiğini söyledi.

Kulesi 161 metre uzunluğundaki kilisenin yanındaki arazinin sık sık konserler için kullanıldığına dikkat çeken Hilbert, organizatörlerin bedava tuvalet hizmeti vermesi gerektiğini söyledi.
Ulm Belediyesi’nden yetkililerse, konuya ilişkin önlemlerin artırıldığını belirterek kilise çevresinde işeyenleri önlemek için sürekli devriye gezen polislerin olduğunu ve işemenin cezasının 100 avroya çıkarıldığını bildirdi. Ancak bu önlemler de işeme sorununa çözüm olmadı. Hilbert, “Ben çiş polisi değilim. Bu bir asayiş sorunu. İnsanları çişlerini yaparken yakalamak hiç kolay değil” dedi.


Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Not: Yalnızca bu blogun üyesi yorum gönderebilir.