Etiketler

Türkiye'deki şarkıcıları kızdıracak açıklama

Ermeni asıllı Fransız şarkıcı Charles Aznavour (92), Türkiye'deki meslektaşlarını çok kızdıracak açıklamalarda bulundu. AFP'nin haberine göre, ABD'nin California eyaletinde yaşayan Ermenilerin girişimiyle kendisine 'Hollywood yıldızı' sunulmasının ardından gazetecilere konuşan Fransa doğumlu şarkıcı Aznavour şöyle dedi:"Çok komik bulduğum şey şu. Türkiye bir şey kaybetti. Tek bir büyük şarkıcıları yok. Ben bir Türk şarkıcı olabilirdim. Ama şu an bir Fransız şarkıcıyım."


1915 Olayları'ndan ötürü yaptığı Türkiye karşıtı açıklamalarla tanınan Ermeni asıllı şarkıcı Aznavour'un adının yazıldığı taş, Hollywood Bulvarı'ndaki "Şöhretler Kaldırımı"nda değil, civardaki bir kaldırımda yer alıyor.

AFP, kariyeri boyunca yüzlerce şarkı yazan ve "Fransa'nın Frank Sinatra'sı" olarak adlandırılan Aznavour'un albümlerinin dünya genelinde 100 milyondan fazla satıldığını hatırlattı.
charles aznavour


2 yorum:

  1. neden su türkler hep kizarlar ? türkiyede sarkici ya cobanda ya da serseriden.

    YanıtlaSil
  2. Artin bey Türkiyede yayinlanan bir gazetenin satisini artirmak icin yaptigi bir basliga hemen baliklama atlayip,Türkiyedeki sarkicilarin hepsini bir kefeye sokmussun,dogrusunu söylemek gerekirse,yaptigina "asagilama,hakaret"
    derler.Senin "ermeni dölü,ermeni tohumu"diyenlerden tek farkin ermeni olman.Aznavurun "Türkiye bir sey kaybetti"sözüne gelince,Türkiyenin kaybettikleri paha bicilmez,katledilelrin malinin mülkünün üstüne oturararak,ülkeyi ermenilerden temizlediklerini sananlara,bu insanlarin bilgilerinden de yoksun kalarak ülkenin ne kadar geri kaldigin söylemeye gerek yok.Kilim alti etseler bile,tarihte Osmanlida ve ondan sonra da bu topraklarda yasiyan ermeniler mimari,teknoloji,müziki,tibbiye vs her bransta büyük katkilarda bulunmus,hatta önayak olmuslardir.Bu gün bile dünyanin her tarafinda,yasadigimiz ülkelerde yaptiklarimizla,kendimizden müspet bir sekilde bahsettirebiliyoruz.
    Yorumum zorunuza gitse de bu benim fikrim.

    YanıtlaSil