Etiketler

Başbakan AK Parlamenterler Meclisi Gözlem Komisyonu Ermenistan raportörlerini kabul etti

Başbakan Karen Karapetyan bugün 22 Kasım’da Avrupa Konseyi (AK) Parlamenterler Meclisi Gözlem Komisyonu Ermenistan raportörleri Alan Meale ve Giuseppe Galati’yi kabul etti. Başbakan AK’yla işbirliğinin önemini vurguladı, Hükümet faaliyetlerinin öncelikleri ve reformlar yönünde atılan adımlarla ilişkin bilgi verdi; şu anda ekonomide var olan sorunların tanısı yönünde çalışmalar yapıldığını, bu zeminde uzun vadeli kesitte bunların çözüm adım ve işlemlerinin geliştirileceğini belirtti.


Karapetyan çalışmaların iş dünyası için adil ve şeffaf bir ortamın temini, farklı alanlarda ve yönlerde yurtaşların adalet talebinin karşılanmasına yönelik olacağını ifade ederek ʺHükümet bugün reformlarn gerçekleştirilmesi sorumluluğunu üstlenmiştir, bu ilk elde değişimin bizden başladığı anlamına gelmektedir. Yönetim  sisteminde, ekonomik gelişim projelerinde, farklı alanlarda değişiklikler yapılmalıdırʺ dedi. Siyasi alanda da değişikliklere ihtiyaç olduğunu kaydede başbakan, hükümetin öncelikli sorunlarından birinin yolsuzlukla mücadeleye yönelik hukuk-yargı alanında reform paketini hazırlayıp önermek te olduğunu ifade etti. Başbakan bu bağlamda ortamın değişminin önemini kaydetti, bu yolsuzluk ifadeleri ve risklerinin azaltılmasına katkıda bulunacak.

Raportörler, anılan yönlerde hükümetin ısrarlı politikasının önemini vurguladılar, Avrupa Konseyinin Ermenistan’da reformaların geçeklaştirilmesine katkıda bulunmaya hazır olduğunu belirttiler, demokrasinin ilerlemesi yolunda başarılar dilediler. Raportörler, Ermenistan Hükümetine Suriye yurttaşlarını kabul etme ve onlar için gerekli koşullar hazırlandığı için teşekkür ettiler.

Buluşmada tarafların ilgi duyduğu bir dizi konu da değerlendirildi.

Ermenistandan haberler - NEWS.am


Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Not: Yalnızca bu blogun üyesi yorum gönderebilir.