Etiketler

BD’deki Ermeni Diasporası Donald Trump’ın zaferle çıktığı seçimlerde hüsrana uğradı.

Ermeni Diasporası’nın desteklediği ve “Sözde Ermeni Soykırımı” iddialarını destekleyen Hillary Clinton başkanlık seçimlerini kaybederken başta Bob Dold, Mark Kirk olmak üzere Ermeni Diasporasına yakın Kongre Üyeleri seçimlerde başarısızlığa uğradı.Image result for Bob Dold Mark Kirk
Seçim sonuçları gerek ABD Başkanlık koltuğuna gerekse Kongre üyeliğine seçilen isimler dolayısı ile Ermeni Diasporası açısından büyük bir yenilgi olarak görülmekte. 

Hillary Clinton, “Sözde Ermeni Soykırımı” konusunda ermeni iddialarını desteklemesine ilaveten seçim mitinglerinde yaptığı Terör örgütü PKK’nın suriye uzantısının silahlandırılması çağrıları ve FETÖ terör örgütü üyelerinden aldığı yüklü miktardaki bağışlar ile ABD’deki Türk seçmenin büyük çoğunluğunun desteğini kaybetmişti.
Donald Trump’ın Zaferi Türkiye - Amerika İlişkileri İçin de Bir Zafer

Donald Trump, Müslümanlara karşı yaptığı açıklamalar dolayısı ile her ne kadar ABD’deki Türk toplumunu hayal kırıklığına uğratmış olsada dış politika vaadleri ve Türkiye hakkındaki açıklamaları ile Türk Amerikan ilişkileri açısından başkanlık için en uygun isim olarak öne çıkmaktaydı. Donald Trump seçim mitingleri boyunca yaptığı açıklamalarda Türkiye’den övgü ile bahsetmiş ve   “Türkiye, IŞİD’e karşı birçok şey yapabilir. Eğer onlarla müzakere eden ben olsaydım IŞİD konusunda çok daha fazlasını yapacaklarını düşünüyorum” demişti.


15 temmuz ile ilgili görsel sonucu

Ayrıca 15 Temmuz darbe girişimi hakkında Türkiye'deki darbe girişimiyle ilgili Cumhurbaşkanı Erdoğan'ı övmüş, "Yaşanan darbe değildi, başarılı olmadı, girişim olarak kaldı ve bu durumu tersine çevireceğine dair Erdoğan’a epey güvendim" demişti.


Trump Clinton'dan 200 bin az oy almasına rağmen başkan oldu
Trump’ın Türkiye’ye Karşı Olumlu Yaklaşımı Seçim Sonrası Daha da İvme Kazandı

Trump’ın Türkiye’ye karşı olumlu yaklaşımı seçim zaferi sonrasında da artarak devam etmekte. Trump’ın Başkan Yardımcısı Mike Pence, seçim gecesi yaptığı açıklamada ‘Türkiye ile ilişkileri geliştireceklerini’ söyledi.
Trump’a yakın diğer bir isim olan Donald Trump'ın güvenlik ve istihbarat başdanışmanı emekli korgeneral Michael Flynn, FETÖ lideri Fetullah Gülen Hakkında bir yazı kaleme alarak "Arka bahçemiz Pensilvanya'ya rahatça yerleşmiş olan bu maskeli terör ve istikrarsızlık kaynağı tarafından Washington'ın gözü boyanırken NATO müttefikimiz Türkiye'ye engel olmak mantıksızdır. Türkiye'nin bakış açısıyla Washington, Türkiye'nin Usame bin Ladin'ine sığınak oluyor. 11 Eylül'den sonra Usame bin Ladin'in Türkiye'de güzel bir köyde yaşadığını ve aynı anda da Türk vergi mükelleflerinin vergileriyle fonlanan 160 okulu işlettiğini öğrenseydik ne yapardık?" dedi.


Donald Trump kazandığı zafer ile birlikte uslübünü değiştirerek  “Tüm Amerikanın Başkanı Olacağız. Bütün Uluslarla İyi Geçineceğiz” açıklamaları yaptı ve bugün itibari ile Müslümanlarla ilgili yaptığı olumsuz açıklamaları internet  sitesinden kaldırdı.


4 yorum:

 1. Her vesile ile Ermeniler hakkinda asilsiz ve yanlis haberler yazmakla nam salmis olan turkishny gazetesine cikan bu habere karsilik okurlara ' Asbarez.com ' gazetesini okumalarini tavsiye ediyorum . Baslik soyle ' Elections Bring Board Bipartisan Victories for ANCA Endorsed Candidates ' . Simdi hesaplarinizi yapin Clinton gitti , bakalim yeni secilenlere lobicilik icin nekadar harciyacaksiniz .

  YanıtlaSil
 2. Yine ' Asbarez.com ' gazetesinde ( 9.11. 2016 ) Amerika'daki secim sonuclari ile ilgili ' Overwhelming Majority of ANCA-WR Endorsed Candidates Win ' baslikli yaziyi da okursaniz bu turkishny gazetesindeki haberin ne kadar asilsiz oldugunu anlarsiniz . Iyi ki Ermeniler'in destekledigi 2 kisi kaybetmis , ne malum yeni gelenler arasinda Ermeniler'in hakli davasini destekliyenlerin olmiyacagi .Sen kendin dusun adamin Clinton gitti ' Gule - Gule yolu acik olsun '.

  YanıtlaSil
 3. 10 Aralik tarihli ' Horizon Weekly ' gazetesinden okuyoruz . ' Two Armenian Americans Elected To The U.S. House of Congress ' . Hani turkishNy haberine gore Ermeni Diasporasi husrana ugramisti . Husrana ugrayan kim acaba , Ermeniler hakkinda yanlis ve asilsiz haberler yayinliyarak ancak cahil halkini sevindirirsin . Simdi hesabini yap da fakir halkindan kesip lobicilik icin ( 1915 I inkar etsinler diye ) kimlere neler harciyacaksin .

  YanıtlaSil
 4. Husran mi , zafer mi ? On the Senate side 7 out of 11 ANCA endorsed candidates emerged victorious . On the House side , the ANCA endorsed 122 candidates which only 5 were reported to have lost their election bids .Bundan baska two Armenian American elected to the U.S. House of Congress .Sen kendi derdine yan turkishNY. gazetesi .

  YanıtlaSil