Etiketler

Belçika, Karabağ meselesinin barış yoluyla çözülmesi gerektiğine inanıyor

1 Kasım tarihinde Ermenistan Meclis Başkanı Galust Sahakyan, Belçika Senato Başkanı Christian De Ferin ile bir araya geldi… Christian De Ferin de kendi ülkesinin, ihtilafın barış yoluyla çözülmesini istediğini dile getirdi. Senato Başkanı,  "Biz, bu tür ihtilafların çözümünün sadece barış yoluyla elde edilmesi gerektiğine inanıyoruz. Ancak böylece orada yaşayan insanların çektiği çilelere son verilebilir. Ermenistan'ın, zor bir coğrafi ve stratejik durumda bulunduğunu anlıyoruz. Fakat kapılarımız, Avrupa'nın kapıları müzakere ve her alanda her türlü işbirliği için daima açıktır. Belçika Senatosu, Ermenistan'a bu konuda destek vermek için elinden geleni yapacak" şeklinde konuştu.

***
1 Kasım tarihinde Ermenistan Meclis Başkanı Galust Sahakyan, Belçika Senato Başkanı Christian De Ferin ile bir araya geldi. Meclis'te yapılan görüşmenin ardından iki mevkidaş, basın için ortak açıklama yaptı.

Galust Sahakyan, özellikle iki ülkenin meclisleri arasındaki işbirliğinin geliştirmesine yönelik atılacak adımları önemsedi.

Ermenistan Meclis Başkanı, "Görüşme sırasında Dağlık Karabağ çatışmasına da değindik.  Ermenistan'ın, meselenin sadece barış yoluyla çözülmesinden yana olduğunu kaydettik." ifadelerini kullandı.

Christian De Ferin de kendi ülkesinin, ihtilafın barış yoluyla çözülmesini istediğini dile getirdi. Senato Başkanı,  "Biz, bu tür ihtilafların çözümünün sadece barış yoluyla elde edilmesi gerektiğine inanıyoruz. Ancak böylece orada yaşayan insanların çektiği çilelere son verilebilir.
Ermenistan'ın, zor bir coğrafi ve stratejik durumda bulunduğunu anlıyoruz. Fakat kapılarımız, Avrupa'nın kapıları müzakere ve her alanda her türlü işbirliği için daima açıktır. Belçika Senatosu, Ermenistan'a bu konuda destek vermek için elinden geleni yapacak" şeklinde konuştu.
Kaynak:   Ermenihaber.am


Hiç yorum yok:

Yorum Gönder