Etiketler

Çavuşoğlu'ndan Ermeni milletvekiline sert tepki

İhsan Yalçın – DHA
Nahapetyan'ın Türkiye'nin DEAŞ'a destek verdiği yönündeki suçmalarına Bakan Çavuşoğlu sert tepki gösterdi. Çavuşoğlu, "Değişik görüşlerimiz olabilir. Ama önce dürüst olmamız lazım. Hele siyasetçiysek çok dürüst olmalısınız. Maalesef Ermeni arkadaşlarımız hiç dürüst olmuyorlar. Nasıl söylersiniz DAEŞ'e destek verdiğimizi? Bugüne kadar hangi ülke Türkiye'nin öldürdüğü kadar DEAŞ teröristini öldürmüştür? Hiç de dürüst olmayan biçimde DEAŞ'a destek verdiğimizi söylüyorsunuz" dedi.
blob:http://www.cnnturk.com/f7e3376f-f05e-43d1-9fd2-055248ff21c0  Video:
***
NATO PA 62. Genel Kurulu'nda konuşan Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, soru cevap bölümünde söz alan Ermenistan Milletvekili Koryun Nahapetyan'ın Türkiye'yle ilgili sözlerine sert tepki gösterdi. Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, İstanbul'da düzenlenen NATO PA 62. Genel Kurulu'nda konuştu. Çavuşoğlu'nun konuşmasının ardından soru cevap bölümünde söz alan Ermenistan Milletvekili Koryun Nahapetyan, Türkiye'ye yönelik suçlamalarda bulundu.

Nahapetyan'ın Türkiye'nin DEAŞ'a destek verdiği yönündeki suçmalarına Bakan Çavuşoğlu sert tepki gösterdi.

Çavuşoğlu, "Değişik görüşlerimiz olabilir. Ama önce dürüst olmamız lazım. Hele siyasetçiysek çok dürüst olmalısınız. Maalesef Ermeni arkadaşlarımız hiç dürüst olmuyorlar. Nasıl söylersiniz DAEŞ'e destek verdiğimizi? Bugüne kadar hangi ülke Türkiye'nin öldürdüğü kadar DEAŞ teröristini öldürmüştür? Hiç de dürüst olmayan biçimde DEAŞ'a destek verdiğimizi söylüyorsunuz" dedi.2 yorum:

  1. Muthis bir ermeni dusmani bu adam. Avrupa parlamenter meclisinde görev yaparken, ermeni dusmanligini kendine görev edinmis birinden baska ne beklenir.

    YanıtlaSil
  2. Durustlugu ogretecek en son adam SiZSiNiZ . Cumhuriyet gazetesinde gercek haberler cikti diye yazarlari tutukladiniz ve ' milli sirlarimizi acikliyorsunuz ' diye de yazarlari tutukladiniz .1915 in 100. yili anma merasimlerini golgeye dusurmek icin her sene 18 Martta kutladiginiz Canakkale zaferinin kutlama torenini kasten bir sefere mahsus olmak uzere o tarihe getirmeniz DURUSTLUK MU ?Bize DURUSLUKTEN hic bahsetmeyin .

    YanıtlaSil

Not: Yalnızca bu blogun üyesi yorum gönderebilir.