Etiketler

Ermeni-Gürcü sınırında iki modern gümrük kapısı açıyoruz, üçüncüsü yıl sonunda

Gürcü sınırında gümrük kapısı açıldı, üçüncüsünü yıl sonuna dek açacağız. NEWS.am muhabirinin verdiği bilgiye göre, bilgi bugün 4 Kasım’da Bagrataşen Gümrük Kapısının açılması esnasında Devlet Gelir Komitesi Bşk. Vardan Harutyunyan’dan geldi. Gürcistan sınırındaki üç gümrük kapısı olan Bavra, Gogavan ve Bagrataşen gümrük kapılarının modernizasyonu AB ve BM Kalkınma Programı (UNDP) desteğinde gerçekleştirilmekte.


Proje bütçesi 52,13 milyon Avro olup bunun 30,85 milyonu Avrupa Yatırım Bankası  (AIB) kredisi, 4,44 milyonu Ermenistan Hükümeti bütçesinden, kalan meblağ 3proje-hibe kredisinden (12 milyon Avro AB Avrupa Komşuluğu Yatırım Politikaları Enstrumanlarından, 3,84 milyon Avro AB Doğu Ortaklığı Güney Kafkasya Entegre İdaresi Programından, 1 milyon Avro programın yönetimi için BM UNDP’den) sağlanmakta.

Bagrataşen ve Gogavan sınır kapıları Ekim 2016 itibarıyla işletime girmiş olup, Bavra kapısındaki modernizasyon çalışmalar devam etmekte.

Ermenistandan haberler - NEWS.am


3 yorum:

  1. Inanma bu donek Gurculerin samimiyetine , Senelerdir Turkler'le beraber idiler , hatta onlara yaranmak icin bizimle kotu bile oldular ( Kiliselerimizi elimizden alip , veya zorluklar cikartip ) . Simdi ne oldu da bize yanastilar ??????

    YanıtlaSil
  2. Hayastan'a ilk gidişimde öğrendiğim sözlerden biri de Vratsin Turkena vad e oldu. Aynı kanıda değilim ama bu söz Haystan'da çok yaygın.

    YanıtlaSil
  3. Kanada'da tanistigim Hayasdanli Ermenilerden duymusumdur ki ' Menk Azerinerun hed aveli lav eyink kan te vrasinerun hed ' diye .Belki cogunuz bilmezsiniz ( arastirip , sorup sorusturup ogrenebilirsiniz ) Vrasilerin alfabesini de Surp Mesrop Mashdoz'umuz bulmustur . Ama maalesef bunlar hepsi unutulmus ve kiliselerimize ey koyulup ( bunlar bizimdir Sizin degil denilerek ) anmenany Hayots gathogigosumuz bile asagilanmistir kendi gathoghigoslari tarafindan .Isallah simdiki yeni yetkililer eskilerin yaptigi hatayi telafi edip dostluk kurarlar Ermenilerle .

    YanıtlaSil