Etiketler

İnternet neden yavaşladı?

Facebook, Twitter, Youtube neden yavaş? Dün akşam saatlerinden bu yana internet ve sosyal medyadaki yavaşlık dikkat çekiyor. İnternetin yavaşlamasıyla ilgili bazı iddialar öne sürüldü. İnternet neden yavaşladı? Facebook, Twitter, Youtube neden yavaş? (4 Kasım 2016) Dün akşam saatlerinden bu yana popüler bazı uygulamalara erişim konusunda yavaşlık yaşanıyor. Konuyla ilgili BTK'dan yapılan açıklamada, sorunun internet kaynaklı olduğu aktarıldı. Konuyla ilgili açıklama yapan Başbakan Binali Yıldırım, "İnternetteki yavaşlama güvenlik için uygulamalardır. Bunlar geçici tedbirlerdir. Tehlike bertaraf edildikten sonra her şey normale döner" dedi.


İnternet erişimiyle ilgili bir gözlem grubu olan Turkey Blocks ise, Türkiye'den Twitter , Whatsapp, Facebook  ve Youtube'a erişimin hız yavaşlatma yöntemiyle engellendiğini ileri sürdü.Grubun internet sitesinden yapılan açıklamada, gece saat 01.20'den sonra başlayan engellemenin öğleye doğru hala sürdüğüne dikkat çekildi.

Turkey Blocks internet sitesinde yer alan değerlendirmede Türkiye'deki internet kullanıcılarının büyük çoğunluğunun erişim engelinden etkilendiği belirtildi. Değerlendirmede erişimin engelinin internet servis sağlayıcısı seviyesinde yapıldığı ve TTNET, Turkcell gibi büyük ölçekli erişim sağlayıcıların erişim engelini uyguladığı belirtildi.Hiç yorum yok:

Yorum Gönder