Etiketler

Yiğit Bulut: Schulz efendi, aklınızı başınıza alın

Cumhurbaşkanı Başdanışmanı Yiğit Bulut, TRT'de dün yayınlanan bir programda yüklendiği Avrupa Parlamentosu (AP) Başkanı Martin Schulz'a, Star'da bugün yayınlanan köşe yazısında da "Schulz efendi, başta sen olmak üzere aklınızı başınıza alın" diye seslendi.  Schulz: Türkiye, Cumhuriyet'e operasyonla kırmızı çizgiyi aştı Bulut'un "Murat Sabuncu ve Cumhuriyet'teki diğer gazetecilerin gözaltına alınması, Türkiye'de ifade özgürlüğüne ilişkin kırmızı çizginin bir kez daha aşılması anlamına geliyor" ifadesini kullanan AP Başkanı Schulz'u eleştirdiği yazısına ‘Sen kimsin de kırmızı çizgi çiziyorsun!' başlığı attı. (Bu da başdanışman. HYETERT)


‘DEDELERİNİZ YUNAN ORDUSUNU TAŞERON KILARAK BEBEKLERİ SÜNGÜLERE GEÇİRİRKEN, BU MİLLET O SÜNGÜLERİ DE, O PARMAKLARI DA KIRDI' "Kendini 'Türkiye'ye ayar verme konumunda yetkili gören' Papaz Schulz efendi, eğitim ve öğretimini verdiği ağırlıktan olsa gerek siyasette çok hızlı gidiyor" ifadelerini kullanan Bulut, "Dedeleriniz Yunan ordusunu taşeron kılarak, bu topraklarda bebekleri süngülere geçirirken, bu millet o süngüleri de, o parmakları da kırdı" diye yazdı.  
Yıldırım'dan AB'ye Cumhuriyet tepkisi: Senin çizginin üzerine bir çizgi de biz çizeriz Bulut'un yazısı şöyle: ‘Kendini "Eski Türkiye'ye ayar verme konumunda sanan" daha doğrusu Türkiye'yi hala "Eski Türkiye" sanan Papaz okulu mezunu Schulz, bu seferde Türkiye'ye "kırmızı çizgi" çekmeye kalktı… Neymiş; Türkiye, "Papaz Schulz efendinin kırmızı çizgilerini geçmiş"…En güzel cevap Başbakan Yıldırım'dan geldi; "Bize çizgiyi ancak Millet çizer, senin çizgine de Biz bir çizgi çizeriz"…Anlama kapasitesi olana bu cümle çok bile! Sevgili dostlar, kendini "Türkiye'ye ayar verme konumunda yetkili gören" Papaz Schulz efendi, eğitim ve öğretimini verdiği ağırlıktan olsa gerek "siyasette çok hızlı gidiyor"! Gidiyor ama bu arkadaş ve bu arkadaş gibiler tahammül sınırlarını çoktan aştı…
‘AKILLANMADI, AKILLANMAYACAK GİBİ!' Sevgili dostlar, son açıklamaları sonrası biraz geriye dönelim ve hatırlayalım… Birkaç hafta önce yazmıştım fakat bu arkadaşın son konuşmaları sonrası yeniden hatırlatmak istiyorum… AB Parlamentosu Başkanı Schulz iki parmağını "silah şeklinde" yaparak Türkiye Cumhuriyeti Devleti ve Sayın Cumhurbaşkanımız hakkında haddini aşan açıklamalar yapmıştı hatırlarsanız! Akıllanmadı, akıllanmayacak gibi! Türkiye'yi tehdit etmeye devam ediyor! Sevgili dostlarım, neyin kafası bu, anlayabilmiş değilim! "Erdoğan'sız Türkiye" projesine kendilerini çok kaptırmışlar herhalde!

‘PARMAĞINI ÜLKEME, MİLLETİME, LİDER'İME SALLAYAN" AP Başkanı Schulz, Ankara'da özeleştiri yaptı: Gerekli tepkiyi zamanında veremedik Sonuç: Her konuşmasında Türkiye'ye "ayar verdiğini sanan", "parmağını ülkeme, milletime, Lider'ime sallayan" Schulz ve benzeşlerine daha önce de yazdığım şu notu düşmek istiyorum; 200 yıldır bu coğrafyada kan döküyorsunuz! Gözyaşlarının ana sebebi sizlersiniz. Dedeleriniz Yunan ordusunu taşeron kılarak, bu topraklarda bebekleri süngülere geçirirken, bu millet o süngüleri de, o parmakları da kırdı! Yıl 2016 ve siz hala Türkiye Cumhuriyeti'ne, Türk Milleti'ne ve LİDER'e parmak sallıyorsunuz! Son söz: Schulz efendi, başta sen olmak üzere AKLINIZI BAŞINIZA ALIN! Bu ülkenin sahibi de, son karar vericisi de, tek karar vericisi de MİLLET ve MİLLET'in kendi adına verdiği vekaleti taşıyanlardır! NE SENİN GİBİLERİN, NE DE "AB DENEN, ne olduğu belirsiz YAPI'nın" bu ÜLKE VE MİLLET HAKKINDA KARARI OLAMAZ! © AFP 2016/ EMMANUEL DUNAND TRT moderatörü: Schulz, adı karıştığı için çocuk tacizi haberlerini yaptırmıyor olabilir Bulut dün katıldığı TRT’deki Derin Analiz programında AP Başkanı’nı eleştirerek şunları söylemişti: "Avrupa'da basın özgürlüğü mü var Martin Schulz. Çok mu özgür basın? O zaman sen bana herhangi bir Avrupa Birliği ülkesinde son 50 yılda Papaz okullarında taciz edilen erkek çocuklarla ilgili bir yazı dizisi yayınlat. Vatikan'a kadar uzanan o zinciri bana bir deşifre et bakalım" dedi. Programın moderatörü Hasan Kurtulmuş da, Bulut’un sözlerinin üzerine yaptığı yorumla Schulz’un adının ‘çocuk tacizine’ karışmış olabileceğini iddia etti: "Onun da adı geçebilir. O yüzden yaptıramaz.” 0 01 yorum:

  1. “Yiğit Bulut: Schulz efendi, aklınızı başınıza alın”
    Hoşgörmek gerekir, bu gün işini saklaması için onun da arada sırada kükremesi doğrudur, hükümete olan bağlılığını göstermesi için. Kedisi de içinde olmak üzere memleket dayılar tarafından idare ediliyor.
    Yakın zamanda durumlar değişirse olabilirki gözaltına alınsın, bu duruma düşmemesi için bir başdanışman olarak yeni modaya uyarak onun da dayılaşması doğrudur.

    YanıtlaSil

Not: Yalnızca bu blogun üyesi yorum gönderebilir.