Etiketler

Dünyanın ilk katolik kilisesi Antakya St Pierre Kilisesinde Noel kutlandı

Hatay’da yaşayan Hristiyan vatandaşlar Noel bayramını Antakya Ortodoks Kilisesinde düzenlenen ayinle kutladı. Antakya Ortodoks Kilisesinde düzenlenen ayini Kilise Papazları Dimitri Doğum ve Jan Dellüller yönetti. Akşam saatlerinden itibaren kiliseye gelmeye başlayan Hristiyan vatandaşlara Ortodoks Kilisesi Vakfı tarafından hazırlanan küçük hediyeler verildi. İlahilerin okunduğu Noel ayininde mum yakan Hristiyan vatandaşlar dünya barışı için dua ettiler.


***
Dünyanın ilk katolik kilisesinde Noel kutlandı. Antakya Ortodoks Kilisesinde düzenlenen ayini Kilise Papazları Dimitri Doğum ve Jan Dellüller yönetti .
Dünyanın ilk katolik kilisesi Antakya St Pierre Kilisesinde Noel kutlandı
Dünyanın ilk katolik kilisesi Antakya St Pierre Kilisesinde Noel kutlandıİHA

Hatay’ın Antakya ilçesinde bulunan ve Hristiyanlığın merkezlerinden biri olan ve dünyanın ilk Katolik kilisesi olarak bilinen mağara kilise St Pierre Kilisesinde Hristiyan vatandaşlar Noel’i kutladı.

Hatay’da yaşayan Hristiyan vatandaşlar Noel bayramını Antakya Ortodoks Kilisesinde düzenlenen ayinle kutladı. Antakya Ortodoks Kilisesinde düzenlenen ayini Kilise Papazları Dimitri Doğum ve Jan Dellüller yönetti.

Akşam saatlerinden itibaren kiliseye gelmeye başlayan Hristiyan vatandaşlara Ortodoks Kilisesi Vakfı tarafından hazırlanan küçük hediyeler verildi. İlahilerin okunduğu Noel ayininde mum yakan Hristiyan vatandaşlar dünya barışı için dua ettiler.
(Adem Karagöz/İHA)Hiç yorum yok:

Yorum Gönder