Etiketler

Suriyeli Ermeni Vanik Petrosyan’ın sözleri Kanada Başbakanını duygulandırdı

5 Aralık’ta düzenlenen yuvarlık masada Suriyelı Ermeni mülteci Vanik Petrosyan Kanada’da havalimanında Başbakan Justin Trudeau’nun, elini sıkıtığı anı anlatarak Trudeau’u duygulandırdı. Toronto restorantta organize edilen yuvarlık masaya katılan Başbakan Tredeau, Vanik Karapetyan ve başka katılımcılar Kanada'nın Suriyeli mültecileri kabul etme programının ilk fazını değerlendirdi. Karapatyan “Uçağımızın Kanada’ya inerken havalimanında ellerimizi sıkışan ilk adam Başbakan oldu” sözlerini derken gözyaşlarını tutamayan Tredeau masadan peçeteyi alarak gözyaşlarını sildi. Karapetyan Torontoya inmelerinin sadece kendisi, karısı ve kızlarının artık güvende olmaları anlamına değil, Kanada toplumuna birleşerek Kanada denilen bu büyük ülkenin inşaatına katkı sağlama anlamına da geldiğini ifade etti.

Ermeni mülteci “Sn. Başbakanı rastlamakta iki kelime söyledi ‘Eve hoş geldin’. Düşünün siz bir savaş bölgesinde yaşıyoruz, ardından evinizi terk ediyoruz ve sizi başka bir ülkede “Evine hoş geldin” diyerek karşılıyorlar”dedi.
Panelde konuşan Trudeauise “Sizin ve ailenizin havalımanıdan nasıl geçeceğini görünce ben ülkemizin yapması gereken çok şeyler anladım ve ben bu konuda ülkemize yardımcı olmalıyım” ifadelerini kullandı. 
Kaynak:   Ermenihaber.am


1 yorum:

  1. Ermeni daima vefakardir , yapilan iyiligi hicbir zaman unutmaz ve taktir eder .

    YanıtlaSil

Not: Yalnızca bu blogun üyesi yorum gönderebilir.