Etiketler

TIME Dergisi 2016 Yılın Kişisi Kim? Erdoğan Kaçıncı Oldu?

TIME Dergisi "2016 Yılın Kişisi" anketi sonuçlarını açıkladı. Ankete göre, "Yılın Kişisi" ABD'nin yeni Başkanı Donald Trump oldu. Cumhurbaşkanı Erdoğan ise, 4. sırada yer aldı.


TIME Dergisi 2016 Yılın Kişisi Kim? Erdoğan Kaçıncı Oldu?

Time'ın 1927 yılından bu yana geleneksel olarak her yıl gerçekleştirdiği anketin sonuçları, canlı yayınla NBC kanalında yayınlanan "Today" adlı programda duyuruldu. 2016'da "Yılın Kişisi" seçilen Trump, canlı yayına bağlanarak, "Bu büyük bir gurur, bunun anlamı çok büyük." sözlerine yer verdi.

UZUN VE ZORLU BİR BAŞKANLIK YARIŞINDAN GALİP ÇIKTI

Trump'ı "Amerika Bölünmüş Devletler Başkanı" olarak nitelendiren dergi, uzun ve zorlu bir başkanlık yarışından galip çıkan yeni başkanın, son derece bölünmüş bir ülkeyi yönetmek gibi bir zorlukla karşı karşıya bulunduğunu yazdı.
"IRKÇI, YABANCI VE KADIN DÜŞMANI"

ABD'de 8 Kasım 2016'da başkanlık seçimlerinden zaferle çıkan Trump, seçim kampanyası süresince sansasyonel çıkışları ve sert konuşmalarıyla gündeme geldi. Söylemleri nedeniyle birçok ünlü ve siyasetçinin eleştiri oklarına hedef olan Trump, "ırkçılık, yabancı ve kadın düşmanlığıyla" suçlandı.

CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN 4. SIRADA YER ALDI

Aynı listede Trump'ın Demokrat rakibi eski Dışişleri Bakanı Hillary Clinton 2., paylaştıkları gizli bilgilerle pek çok hükümeti zor durumda bırakan "bilgisayar korsanları" 3., Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan da 4. sırada yer aldı.

15 Temmuz darbe girişiminin gerçekleşme biçimine ve nasıl başarısız olduğuna vurgu yapılan bölümde, Türkiye ile AB arasındaki mülteci meselesine ve Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın zor bir süreçten gücünü koruyarak çıktığına da atıf yapıldı.


AMERİKALI ŞARKICI BEYONCE 6. SIRADA

Dünya genelinde genetik mühendislik alanında çığır açan yeni teknolojiler geliştiren araştırmacılar "CRISPR Öncüleri"nin 5. olduğu listede Amerikalı şarkıcı Beyonce da 6. sırada kendine yer buldu.Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Not: Yalnızca bu blogun üyesi yorum gönderebilir.