Etiketler

Yusuf Halaçoğlu'ndan Ermeni iddialarına sert tepki!

TBMM Genel Kurulu'nda yaşanan sözde Ermeni Soykırımı iddiaları tartışmalarına MHP kayseri Milletvekili Yusuf Halaçoğlu'ndan sert tepki geldi 16 Ocak 2017 Pazartesi 18:12 0 0 TBMM Genel Kurulu'nda yaşanan sözde Ermeni Soykırımı iddiaları tartışmalarına MHP kayseri Milletvekili Yusuf Halaçoğlu'ndan sert tepki geldi Sözde soykırım iddialarını araştırmak için önerilen tarihçiler komisyonunun kurulmasından herkesin kaçtığını belirterek, "Avrupalılar kaçıyor, İngiltere kaçıyor, ABD kaçıyor, Neden kaçıyorsunuz?" dedi. (Bu adamdan (!)başka ne beklenir. HYETERT)

  Ermeni Milli Delegasyon Başkanı Nubar Paşa'nın Fransa Dışişleri Bakanı'na yazdığı mektubun ve Ruslarla mektuplaşmalarının elde olduğunu belirten Halaçoğlu, şunları söyledi: " Hepsinin arşiv belgeleri elimizde mevcut. Bunlara 'kılıç artığı' deniyor. Peki Rus ordusunda ne kadar Ermeni vardı? Nazarbekov ve Andranik komutasında 44 bin Ermeni çetecinin Doğu Anadolu Bölgesi'nde yüzbinlerce insanı katlettiği bir ortamda nasıl 'kılıç artığı' olabiliyor kendileri? Tam 518 bin 301 kişiyi katlettiler. Eski Van Kalesi'nin dibinde 80 bin insanı öldürdüler. Atom bombası atılsa belki böyle olmazdı. Genç kızların bir çoğu iffetlerini kurtarmak için kendisini Van Gölü'ne attı. Genç kızları Akdamar Kilisesi'ne götürüp tecavüz ettiler. Bunlardan kurtulmak için genç kızlar, kendilerini Van Gölü'ne attı. Bunlara mı siz 'kılıç artığı' diyorsunuz?"   HEPSİ OSMANLI VATANDAŞI Fransa'nın arşivinde Fransız ordusu için ölen Ermenilerin listesi olduğunu da kaydeden Halaçoğlu, şöyle devam etti: "Ölenlerin hepsi Osmanlı Devleti vatandaşı Ermeniler. Çanakkale savaları sırasında Van'da, Bitlis'te, Çatak'ta Erzurum'da devletine karşı isyan edenler kimlerdi? Vatan hainliği yapanlar kimlerdi? Ermeni çeteleriydi, o Ermenilerdi. Zeytun isyanını düşünün, Adapazarı, İzmit, Bursa ve Trabzon'dakileri düşünün. Sason'da, Adana'da, her yerde olanları bir düşünün." Abdülhamit'e yapılan suikastı da hatırlatan Halaçoğlu, sözlerini şöyle tamamladı: "Hangi sebeple yapılmıştı, buna bir bakın. Osmanlı Bankası baskını keza öyle. 1918 yılında Fransız ordusunun 6 taburundan 3'ü Ermeni askerlerden oluşuyordu. Kozan'da fırınlarda yakılan insanları göz önüne alın. Bunlara mı 'kılıç artığı' diyelim? Birleşmiş Miletler belgelerini inceleyin, İngiliz ve Amerikalıların Ermenilerin nerede yaşadıklarına bakın. Dedelerinizi arıyorsanız Baltimore ve New York limanlarındaki yolcu defterlerine bakın. Nereye ve niçin kaçtıklarını görürsünüz."  

Kaynak //http://www.gazete2023.com/gundem/yusuf-halacoglu-ndan-ermeni-iddialarina-sert-tepki-h57896.html

Gazete2023


2 yorum:

 1. Konuşmadan aciz olan insanların milletvekili olduğu bir devirde yaşıyoruz, bu da onlardan biri olabilir. Belki de işini kayıp ederse yeni hazırlanacak televizyon dizi programı için senaryo yazıyor. Çok zeki bir şahıs, bunların eksikliğini görmemek ümidi ile.

  YanıtlaSil
 2. Tarih, "sutten cikmis" dedesinden duydugunu gozuyle gormus gibi anlatma san'ati olsaydi herkes bir bakima tarihci sayilirdi.

  Avrupa, Ingiltere, ABD neden mi kaciyorlar?. Cevabini bilmek zor degil.

  Kronolojiyi yok sayan, olmadiysa tersine ceviren, mazluma zalim, magdura yalanci yaftasi yapistiran, yine olmadiysa zalime mazlum kisvesi giydiren kisilerden durustluge deger veren herkes kacar, bazen fellik fellik, bazen arkasindan gulerek, bazen de tiksinip kacar.

  Ha bir de taa gidip de Ellis Adasi'na inen yolcu listelerine bakincaya kadar suracikta duran ahz-i asker d.kuyudati ne gune duruyor ?. Sn. tarihci basvurup ararsa belki daha toplu yolcu listeleri bulur.

  YanıtlaSil