Etiketler

MP Zaruhi Postanjyan suggests to invite Garo Palyan to Armenia


Deputy at Armenian National Assembly (NA) Zaruhi Postanjyan has come up with a suggestion to invite Turkish MP of Armenian origin Garo Palyan, who represents the Kurdish Peoples' Democratic Party (HDP) in the Turkish Parliament to Armenia.

'Sığınabilmek' için Hristiyan oluyorlarSuriye başta olmak üzere bölgede savaşın hakim olduğu diğer ülkelerden Lübnan’a göç eden Müslümanlar, Hristiyan oluyor.

Müslümanı, Müslümandan Koruyan Hristiyan

Yüksel ERCAN

Ne güzel mozaiktin sen Anadolu!

Melis Alphan

Erdoğan'ın bekletmesi Ermeni cemaatini kızdırdı

Surp Pırgiç Ermeni Hastanesi Vakfı ve VADİP Başkanı Bedros Şirinoğlu’nun, Cumhurbaşkanı Erdoğan’la yaptığı görüşmeden çıkan sonuçlar; patriklik seçimi için yarattığı "yeni" tablo Ermeni cemaatini kızdırdı.


‘Şimdiki zaman tarihçisi’nden Ermeni-Türk ilişkileri


Kafkasya üzerine yaptığı araştırmalarla ve Karabağ çatışmasını konu alan ‘Karabağ: Barış ve Savaş süreçlerinde Ermenistan ve Azerbaycan’ kitabıyla tanınan gazeteci, yazar Thomas de Waal’ın yeni kitabı İletişim Yayınları’ndan “Büyük Felaket’ten Sonra: Soykırım’ın Gölgesinde Ermeni-Türk İlişkileri” başlığıyla çıktı. De Waal ile kitabından yola çıkarak, günümüzde Güney Kafkasya’da yaşanan gelişmeleri konuştuk. 

Veysi Kaynak: Türkiye'de azınlık yoktur


Başbakan Yardımcısı Veysi Kaynak, AA Editör Masasına konuk oldu.

Adalet Bakanı Bozdağ: Türkiye olarak ‘Hristiyan terörü’ demedik

Avrupa’da 356 cami ve mescidin kundaklandığını ve yakıldığını söyleyen Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, Türkiye olarak hiçbir zaman Hristiyan terörü diye bir terim kullanmadıklarını belirterek “Dinlerin hiçbirisi terörü emretmez, teröre destek vermez. Biz buna inanıyoruz bunu böyle biliyoruz” dedi.

Ermenistan, şehit Azeri askerin naaşını 39 gün sonra iade etti


Ermenistan-Azerbaycan cephe hattında 29 Aralık 2016'da şehit olan Azerbaycan askerinin cenazesi 39 gün sonra iade edildi.

Karadeniz'de Ermeni tehdidi! Karadeniz'de toprak talep edecekler


ASİMDER Başkanı Gülbey, Ermenilerin Karadeniz'de toprak talep edeceğini söyledi.

Vank’ın Çocukları: 1915 katliamında sağ kalan Dersimli Ermenilerin hikâyesi...


1915 katliamından sağ kalan Dersimli Ermenileri anlatan belgesel film Vank'ın Çocukları, 9 Şubat Pazartesi günü galasını yapacak.

Melih Gökçek’in 'gurur duyduğu' kaymakam 'FETÖ'den tutuklandı

Kadir Güntepe dün "FETÖ" soruşturması kapsamında tutuklandıMelih Gökçek’in 'gurur duyduğu' kaymakam 'FETÖ'den tutuklandı. Fethullah Gülen Yapılanması (FETÖ) operasyonu kapsamında göz altına alınan Beytüşşebap eski kaymakamı Kadir Güntepe Tokat'ta çıkarıldığı mahkemede tutuklandı.Sosyal medyadaki paylaşımlarıyla gündeme gelen eski Beytüşşebap Kaymakamı Kadir Güntepe, HDP Milletvekili Ferhat Encü ile sosyal medya üzerinden yaptıkları tartışmalarla gündeme gelmişti. Kadir Güntepe, Encü'ye "Bana bak çapsız vekil! O mesajı tıpış tıpış sileceksin! Değil sen, feriştahınız gelse mücadelemden vazgeçmeyeceğim!" diyerek hakaretlerde bulunmuştu.