Etiketler

Toronto City Council member Jim Karygiannis visits Armenia’s Diaspora Ministry


YEREVAN, FEBRUARY 23, ARMENPRESS. Armenia’s Minister of Diaspora Hranush Hakobyan held a meeting with Toronto City Council member Jim Karygiannis on February 23, press service of the Ministry told “Armenpress”.

Kocaeli’de kilise çalışanlarına suikast girişimi davası ertelendi

2013 yılında İzmit Protestan Kilisesi Pastörü Emre Karaali ve kilise üyelerine yönelik düzenlenmek istendiği ileri sürülen suikast girişiminin 11’inci duruşması da ertelendi.

Simonyan: Fransız basını, RT ve Sputnik’le ilgili her gün yalan söylüyor


Russia Today (RT) ve Sputnik Genel Yayın Yönetmeni Margarita Simonyan, Avrupa’da her gün Rus basını hakkında yalan haberler yayıldığını söyleyerek, RT ve Sputnik'in CNN'e göre çok daha az hata yaptığını vurguladı.

Vartanants Yortusu ve Anlamı / Սբ.Վարդանանց Տօնը եւ Խորհուրդը


301 tarihinde Ermeniler ,Hristiyanlığı resmi devlet dini olarak kabul ettiklerinde, güney komşuları İranlılar ateşe taparlardı, Zerdüşt inancına mensup idiler. Zamanın İran kralı Hazgert 2, Ermenilerin Hristiyanlığı tanımamalarını , ateşe taparak Zerdüşt inancına mensup olmalarını istiyor ve bu isteğinin gerçekleşmesi için emirler yağdırıyor ve ağır baskılar kuruyordu:Ermeniler kralın isteklerini şiddetle red ederek geri çevirdiler ve emirlerine uymadılar:Ermeniler kesin bir kararlıkla ve güçlü bir iradeyle Hristiyanlık dinine sadık kalmaya ,ülkelerini korumaya ve bu uğurda savaşmaya karar verdiler:

Destruction at Tadem: The Purge of the Armenians

By Uzay Bulut / Armenian Weekly


CHP'li Selina Doğan'dan Hristiyan seçmenlere 'kütük' çağrısı

Referandum günü olan 16 Nisan paskalya bayramına denk geliyor

Ermenistan'dan İskender füzeleri ile ilgili açıklama

Ermenistan Savunma Bakanı Vigen Sarkisyan, Erivan'da tespit edilen İskender füzelerinin Ermenistan silahlı kuvvetlerine ait olduğunu açıkladı.

Gülbey, "Ermeni Vakıflarının Geliri Ermeni Cemaatini Karıştırdı"

Uluslararası Asılsız Ermeni İddialarıyla Mücadele Derneği (ASİMDER) Genel Başkanı Göksel Gülbey, Türkiye’deki Ermeni cemaatini oluşturan vakıfların himayelerindeki taşınmazlardan elde ettiği gelirlerin nerelerde kullanıldığı ve harcandığının kontrol edilmesi gerektiğini söyledi.

Mont Valerien’de bir Ermeni

Yusuf Nazım / T24

Azerbaycan, Ermeni keşif timinin sabotaj girişimini önlediErmenistan-Azerbaycan cephe hattında Ermeni keşif timinin sabotaj girişimi Azerbaycan askerlerince önlendi. Ermeni timi, can kaybı vererek geri çekildi.

Kapalıçarşı ustalarıyla tarihe yolculuk

Kapalıçarşı'nın kuyumculuk tarihini sanatseverlerle buluşturan “Cevher ve Zanaat: Kapalıçarşı Ustalarının İzinde” sergisi Rezan Has Müzesi’nde açıldı.