Etiketler

Jens Stoltenberg: NATO, Ermenistan’la mesaisine sadıktırNATO, Ermenistan’la mesaisine sadıktır, zira işbirliği iki tarafın da menfatleriyle uyumludur. Beyan, Brüksel’de cumhurbaşkanı Serj Sarkisyan’la buluşması sonrasında İttifak Gn. Sekreteri Jens Stoltenberg’den geldi.

BM'den Azerbaycan-Ermenistan açıklaması

Birleşmiş Milletler (BM) Genel Sekreteri Antonio Guterres, Ermenistan'ın Azerbaycan mevzilerine yönelik saldırılarına ilişkin, taraflara ateşkes anlaşmasına zarar verecek eylemlerden kaçınma çağrısında bulundu.

Diyarbekir'deki Ermeni papazın dahi kurtaramadıkları


Şeyhmus Diken

Hikâyeye sahiden ben de vakıf değildim. Ta ki, birkaç yıl evvel “Gittiler İşte” kitabımın Bulgarcaya çevrilip basılması üzerine Bulgaristan’a imza ve söyleşi için davet edilinceye kadar. “Gittiler İşte”yi Ararat News Publishing Bulgarcaya çevirtip yayımladı. Ardından da Sofya ve Plovdiv (Filibe) şehirlerinde iki de söyleşi ve imza programı hazırlanmıştı. Bulgarca çevirmenim Emiliy Slavkova’nın çevirisi Roni Alasor ve Anahit Xaçikyan’ın editoryasında, Doçent Xaço Xaçikyan’ın redaksiyonuyla “Onlar, artık burada yoklar” Türkçe karşılığına denk gelecek şekilde, “Eto Che Gi Niama Veche” ismiyle 2012’de yayımlanmıştı.

BÜYÜK ORUÇ (perhiz) DÖNEMİ ERMENİ HALK GELENEĞİ: ''MİRMİRAS''
Her milletin,her etnik gurubun olduğu gibi Ermenilerin de kendilerine özgü birçok folklorik simgeleri, bayram anane ve gelenkleri vardır,bunaladan biride Büyük Oruç (medz bahk) döneminde,özellikle Anadolu köylerinde bir zamanlar çok yaygın kullanılan MİRMİRAS geleneğidir:Mırmıras,Ermenilere özgü folklorik bir gelenek ve Büüyük Oruç(Perhiz)-Medtz Bahk dönemi simgesidir.

Team Azerbaijan Refuse to Play Against Armenia


February 24, 2017
TEHRAN (News.am) — The team from Azerbaijan refused to play against Armenia in the 5th- and 6th-place match in the Amateur Futsal World Cup, which was held in Iran. Artur Nahapetyan, coach of the Armenian team, informed the aforesaid.

Armenia-Azerbaijan war: line of contact


The front line looks like World War I (Photo: nkrmil.am)
By ANDREW RETTMAN

ASKERAN, ARTSAKH, 24. FEB, 09:24
You can see the Azerbaijani military position, 200 metres away across a field of mud and snow, past two rusting Soviet tanks, through a slit in the Armenian bunker.

Kuzey Sina'da hedef alınan hıristiyanlar bölgeyi terk ediyor

Hıristiyan aileler ve öğrenciler Mısır'ın Kuzey Sina bölgesini terk ediyor.

Cami, Sinagog ve Kilise, Asyaport'ta ibadete açıldıDünyada bir ilki gerçekleştirerek liman alanı içine 3 semavi dinin ibadet hanesini hizmete açan Asyaport'ta, ilk cuma namazı kılındı. 

Rusya ve Ermenistan anlaştı!


Rusya ve Ermenistan, pasaport yerine "kimlikle" seyahat uygulamasına başladı

Topçu'dan TBMM'ye Ermenistan çağrısıCumhurbaşkanı Başdanışmanı Topçu, Yerli Düşünce Derneğince bir otelde gerçekleştirilen Hocalı Katliamı Konferansı'nda konuştu.

Azerbaycan, Ermenistan'ın insansız hava aracını düşürdü


Azerbaycan-Ermenistan arasında sınır hattında gerginlik devam ediyor. Azerbaycan Savunma Bakanlığı'ndan yapılan açıklamaya göre, Ermanistan'ın insansız hava aracı düşürüldü.


Ermeni Asıllı Kuyum Ustasından Çamlıca Camii'ne Dev EserAntalya’da yaşayan Ermeni asıllı Türk vatandaşı kuyumcu ustası Şenol Vayvalako, Çamlıca Camii için 2,5 metre uzunluğunda ve 1 metre yüksekliğinde besmelenin yazılı olduğu bir tablo hazırladı.

Eçmiadzin temasları sonuçlandı: Kaymakam seçiliyor, Ateşyan görevi bırakıyor


Alin Ozinian 24.02.2017 Agos

Ermenistan’da, Eçmiadzin’deki Patrik seçimi toplantısı sonuçlandı. 15 Mart’a kadar Değabah (Kaymakam) seçilmesi ve Ateşyan’ın patrik vekilliği görevini bırakması öngörülüyor.

Özgürlük Savaşçısı ,Adıyaman'lı Devrimci MİSAK MANUŞYAN’ın anısına. (1906 -21 Şubat 1944)

21 Şubat 1944 tarihinde ,Naziler ,Adıyamanın yiğit evladı Ermeni devrimci ve özgürlük savaşcısı Misak Manuşyan'ı kurşuna dizerek katletiler.

ԶԱՐԵՀ ԵԱԼՏԸԶՃԵԱՆ--ԶԱՀՐԱՏ (10 Մայիս 1924- 21Փետրուար2007)


 ՄԵԾԱՆՈՒՆ ԲԱՆԱՍՏԵՂԾ ԶԱՀՐԱՏ`Ի ՄԱՀՈՒԱՆ 10-րդ ՏԱՐԵԼԻՑԻ ԱՌԹԻՒ:


Պոլսոհայ գրականութեան վերջին 50 տարիներու գագաթնային դէմքերէն, մեծանուն բանաստեղծ , Զահրատ-ԶարեհԵալտըզճեան, 21 Փետրուար 2007 թուականին մարմնապէս մեզմէ առ յաւէտ բաժնուեցաւ.