Etiketler

40. Gün - Karasunk - Murat Bebiroğlu


Değerli büyüğümüz Murat Bebiroğlu'nun (Arapkirli) vefatının 40. günü olan 2 Nisan 2017 Pazar 11:00'de Yeşilköy Surp Stepannotz Ermeni Kilisesi'ndeki ayini müteakiben Balıklı Ermeni Mezarlığında saat 14:00 kabri başında duası yapılacaktır.

Tüm sevenlerine duyurulur.

Kaderine Terk edilen Germuş Kilisesi

Şanlıurfa merkeze 10 kilometre uzaklıkta bulunan tarihi Germuş Kilisesi tarihine terk edildi Germuş dağlarının eteklerinde kurulan Germuş Köyü’nde yer alan Tarihi kilise onarılmayı bekliyor.

Hristiyanların en kutsal mekanı restore edildi


Kudüs'te Hristiyanların en mukaddes mekanı Kıyamet Kilisesi'nin içinde bulunan ve Hazreti İsa'nın defnedildikten sonra dirildiğine inandıkları kısım restore edildi.

Fener Rum Patriği Bartholomeos'u Sinop'a davet ettiler


Sinop'ta oluşturulan bir heyet Fener Rum Patriği Bartholomeos'u ziyaret ederek Sinop'a davet etti

Vekillerden patrik seçimi sürecine müdahale eden İstanbul Valiliği'ne tepki

"Devletin içinde her kimle dirsek teması içerisindeyse, bu kayyımı devam ettirmek için onunla birlikte darbe yapmıştır"

Patrik seçiminde bitmeyen kriz


Patrik vekili Ateşyan'dan değabah seçimini kazanan Bekçiyan'a: Bırakmam için şartlar oluşmadı


Ermenistan, Belarus’a uçakla radyasyonlu malzeme götürdüErmenistan Enerji ve Tabi Kaynaklar Bakanlığı, Belarus Devlet Başkanı Aleksandr Lukaşenko'nun açıklamalarını doğruladı ve Ermenistan'dan Belarus'a radyasyonlu malzeme taşıyan bir uçağın iniş yaptığını duyurdu.

Ermenistan'ı gole boğduk, bileti kaptık!

Türkiye, elit turda ikinci maçında Ermenistan'ı 6-0 yendi.

Ermeniler, Hatay'da "İsim Günü" Ayininde Buluştu

HATAY (AA) - Türkiye'nin değişik illerinden İskenderuna gelen Ermeniler, Karasun Manuk Ermeni Kilisesi'nin isim günü ayininde buluştu.

ABD’de Ermeni tasarısında bu kez DEAŞ’a umut bağlandı

Ragıp Soylu / Sabah

ABD Kongresi'nden yıllardır 1915 olaylarının soykırım olduğunu onaylayan bir karar çıkartamayan Ermeni lobisi, çarşamba günü 16 Kongre üyesiyle verdiği teklifte yeni bir "yöntem" belirledi.

Gavura vurur gibi ‘Evet’ mührü vuracağız


MHP’nin mitin havasında geçen Referandum Çalışması Açılış Programı’nda konuşan il başkanı Aydın Ünlü, “Haklı çıktığımızı herkes gördü. Bundan sonra ülkücüler hak ettiklerini devletten alacaklar” dedi

Kayseri Surp Krikor Lusavoriç Ermeni Kilisesi Vakfı Başkanı Zadik Toker:“Bu bir süreçtir hep birlikte izleyip, göreceğiz. Sürece bırakıyoruz, ki referandumdan sonra gerekli izinlerin çıkacağını tahmin ediyoruz”

Bizim mahallenin Ermenileri nereden geldi?

Hüseyin Davutoğlu / Kocaeli Barış Gazetesi

Kaynak: Fotiu, Ermeni Başpiskoposu ile görüştü

Fotiu’nun, “Kıbrıs’ta yaşamını sürdüren Ermenilerin” yeni Başpiskoposu Horen Togramadjian ile dün bir araya geldiği ve görüşmede Ermenileri ilgilendiren konular ve kayıplar meselesinin ele alındığı haber verildi.

Asimder Başkanı Gülbey: “Almanya Ermeni Patrik Seçimine Müdahale Ediyor”Uluslararası Asılsız Ermeni İddialarıyla Mücadele Derneği (ASİMDER) Genel Başkanı Göksel Gülbey, Almanya’nın Türkiye’de yapılmak istenilen Ermeni Cemaati Patrik seçimlerine, Almanya Ermeni Cemaati Başpiskopos Karekin Bekçiyan’ı Türkiye’deki patrik seçimlerinde aday olmasından faydalanarak destek vererek Türkiye Ermeni Cemaati üzerinde etki kurmak istediğini iddia etti.

Türkiyeliler Ermeni anıtından memnunKöln’de Ermeni soykırımını temsilen yapılacak anıt Almanya’da yaşayan Türkiye’liler tarafından olumlu karşılanıyor. Böyle bir anıtla soykırım yüzleşmesi yapılacağına inanan Türkiye’liler anıtın açılışına katılarak Ermenilere destek olacaklar.

Rusya: Türkiye ve Ermenistan masaya oturduğunda, aktif destek vermeye hazırız

Ankara ve Erivan'ın ilişkileri normalleştirebileceğinden emin olduğunu Rusya Dışişleri Bakanı Sergey Lavrov, iki ülke arasındaki sınırın açılmasının bölgenin tamamı için fayda getireceğini vurguladı.