Etiketler

TEOG Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi (Ermeni) soruları ve cevap anahtarları 2017 tüm kitapçıklara göre

TEOG 2. dönem Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi (Ermeni Okulları İçin) soruları ve cevap anahtarları EBA ile aynı anda internethaber.com'da. 26 Nisan 2017 Çarşamba günü yapılan TEOG Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi (Ermeni Okulları İçin) sınavında öğrencilere 20 soru soruldu ve 40 dakika süre verildi. TEOG Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi (Ermeni Okulları İçin) soruları ve cevap anahtarlarına haberimizden ulaşabilirsiniz. İşte 2017 TEOG 2. dönem Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi (Ermeni Okulları İçin) soruları ve cevap anahtarları.

Bursa'da o Kilise hizmete açılacak

Başbakan Yardımcısı Veysi Kaynak, Bursa'da mülkiyeti Vakıflar Genel Müdürlüğüne ait olan Fransız kilisesinde yapılacak restorasyon çalışmaları öncesinde incelemelerde bulundu.

İSKİ kazısından bin 500 yıllık kilise çıktı


Beylerbeyi'nde İstanbul Su ve Kanalizasyon İdaresi (İSKİ) tarafından yapılan altyapı çalışmaları sırasında, bin 500 yıllık geçmişe dayandığı ileri sürülen tarihi kiliseye ait kalıntılar çıktı. Kilisenin duvarları ve oda kısımları net olarak görülürken, esnaf çalışmaların uzun süredir yapılmamasından dolayı işlerinin etkilendiğini söyledi.

Üzerindeki motifleri ile bin 500 yıllık geçmişe sahip olduğu tespit edilen sütun, arkeoloji müzesinin görevlilerine teslim edildi.

Ermenistan ve Türkiye'de tarih ders kitapları tarama sonuçları açıklandıTürkiyeli ve Ermenistanlı öğretmenler ve akademisyenlerin, her iki ülkede orta öğretim seviyesinde okutulmakta olan ders kitaplarını tarayarak hazırlayacakları raporun ilk bulguları paylaşıldı.

Papa’nın üç günlük Mısır ziyareti başlıyor

Papa Francis, Mısır’a 3 günlük ziyaret gerçekleştirecek. Ziyaret dolayısıyla Mısır Savunma Bakanlığı, İçişleri Bakanlığı ve Katolik Kilisesi işbirliği ile sıkı güvenlik tedbirleri alındı.

Vahan Bıçakçıyan, Galatasaray'a transfer mi oluyor? .

Gelecek sezonun takımını kurmak için kolları sıvayan Galatasaray'ın transfer listesinde olduğu iddia edilen Ermeni yetenek Vahan Bıçakçıyan'ın kulübü FC Shirak'tan açıklama geldi.

Trump geleneği bozmadı: ‘Ermeni soykırımı’ mesajında ‘Büyük Felaket’ dedi

ABD Başkanı Donald Trump, ‘Ermeni soykırımı’nın 102’inci yıldönümü dolayısıyla yaptığı açıklamada ‘soykırım’ yerine Ermenice ‘Büyük Felaket’ anlamına gelen ‘Meds Yeghern‘ ifadesini kullandı.


Fotoğraf: Reuters (Arşiv)

24 NİSAN | İHD ve HDP’den Ermeni Soykırımı açıklamasıHABER MERKEZİ – İnsan Hakları Derneği ve Halkların Demokratik Partisi, Ermeni Soykırımı’nın 102. yıldönümü dolayısıyla yazılı açıklama yaptı. HDP’li Paylan da yaptığı açıklamada “Hakikatin ortaya çıkmasını sağlayalım. İyileşelim” dedi.

HDP’li vekil Garo Paylan: Ermeni Soykırımı’yla hala yüzleşilmedi


HDP İstanbul Milletvekili Garo Paylan, 24 Nisan 1915 Ermeni Soykırımı’nın yıldönümü dolayısıyla mesaj yayınladı.  Ermeni Soykırımı’yla hala yüzleşilmediğini belirten Paylan, “Gelin hep birlikte, yazılan bu inkârcılık tarihinin önüne geçelim. Hakikatin ortaya çıkmasını sağlayalım. İyileşelim” dedi.

Türkiye Ermenileri "yüzleşme" bekliyor


Yüz binlerce Ermeninin hayatını kaybettiği ve bazı ülkelerin de soykırım olarak nitelendirdiği 1915 olaylarının 102'inci yıldönümü. Bugün Türkiye Ermenilerinin durumunu Agos Genel Yayın Yönetmeni Danzikyan'la konuştuk.

Donald J. Trump on Armenian Remembrance Day 2017

THE WHITE HOUSE
Office of the Press Secretary
FOR IMMEDIATE RELEASE
April 24, 2017
Statement by President Donald J. Trump on Armenian Remembrance Day 2017

24 NİSAN | Ermeni Soykırımı İstanbul’da anıldı

HABER MERKEZİ – 1915 Ermeni Soykırımı’nın 102. yıldönümü dolayısıyla Sultanahmet’teki Türk İslam Eserleri Müzesi önünde Ermeni aydınlar anıldı. Ardından ise zorunlu askerlik yaptığı sırada öldürülen Sevag Balıkçı mezarı başında anıldı.


Fransa cumhurbaşkanı adayı Macron: Ermeni Soykırımı'nın dünyada tanınması için mücadele vereceğim


Fransa’da pazar günkü cumhurbaşkanlığı seçimlerinin birinci turunda galip gelen Emmanuel Macron, ikinci tur seçim kampanyasına 1915 olaylarını anma etkinliğine katılarak başladı. Dünkü anma etkinliğinde konuşan Macron, 'Ermeni Soykırımı'nın dünyada tanınması için mücadele vereceğini' söyledi.

Çekya Temsilciler Meclisi Ermeni Soykırımı'nı tanıdı


Çekya (Çek Cumhuriyeti) Temsilciler Meclisi, 25 Nisan’da yaptığı oylamada, oybirliğiyle Ermeni Soykırımı’nı tanıdı.

Müslümanlaştırılmış Ermeniler ve ‘kanatan kavramlar’


NURHAK YILMAZ

Diyarbakır’da yaşayanlar yıllarca, Bayzar Alata ve eşi Sarkis Eken’i şehrin “son Ermenileri” olarak bildi. Biz gazeteciler de isimlerinin önüne o “son” kelimesini kolayca yerleştiriverdik. Bu yaşlı çift dünyadan göçüp gittiğinde şehirde artık Ermeni kalmayacağına çok inanmıştık çünkü. Onları “son Ermeniler” olarak kabul etmemizin muhtemelen en temel sebebi, Bayzar ve Sarkis gibi Ermeni isimlerini kullanmaları, kilisenin bahçesinde yaşamaları ve kendilerini Hıristiyan olarak tanımlamalarıydı.

CHP’nin Ermeni vekili Doğan’a ‘Kahpe’ sözü hakaret sayıldı, cezaya ‘gerek görülmedi’

CHP’nin Ermeni milletvekili Selina Doğan’a Facebook’tan “Kahpesiniz, Ermeni’nin, Bizans’ın uşaklığını halen alenen yapmaktasınız” diye hakaret edilmesine ceza verilmedi.


CHP İstanbul Milletvekili Selina Doğan

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Ermeni Patrikhanesi'ne taziye mektubu


Cumhurbaşkanı Sözcüsü İbrahim Kalın, bugün düzenlediği basın toplantısında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın Ermeni Patrikhanesi'ne yazdığı mektubun bir kısmını okudu.

Pazarcık Ermenileri

Firaz Baran

1920’de Maraş merkezde kırk bin, Zeytun’da 17 bin ve köylerde 43 bin Ermeni yaşıyordu. Yani Maraş sınırlarında 100 bin Ermeni vardı. Peki bugün! “Biz Ermeniyiz” diyen bir aile bile yok.

'Bu cinayetleri işlemeyeceğime göre istifamı kabul buyurun!'


İttihat Terakki yönetimine karşı çıkan Kütahya mutasarrıfı Diyarbekirli Faik Ali...

'Büyük felaket'in 102. yılı: "Dünya üzerinde Ermeni Soykırımı kadar uzun süren başka bir inkâr yok"

Agos gazetesi genel yayın yönetmeni Yetvart Danzikyan: "Devletin 'özür dilemesi' gerekiyor"


Türkiyeli sekiz yazardan Ermenilere mektupErmeni Soykırımı’nın yıldönümünde P24 sekiz Türkiyeli yazardan Ermeni kardeşlerine bir mektup iletiyor

İHD İstanbul Şubesi Sultanahmet meydanında

İnsan Hakları Derneği, İstanbul Şubesi, Irkçılık ve Ayrımcılığa Karşı Komisyon Ermeni soykırımını, 24 Nisan 2017 Pazartesi günü saat 12:00 yine Sultanahmet meydanında anacak, buradaki Türk İslam Eserleri Müzesi olarak kullanılan yapının, 24 Nisan’da İstanbul’da gözaltına alınan Ermenilerin ölüm yolculuğuna çıkarılmadan önce tutuldukları cezaevi olduğunu, bir başka deyişle bir “suç mahalli” olduğunu hatırlatacak.

‘We pay tribute to Armenian Genocide victims and their descendants’ – Justin Trudeau


YEREVAN, APRIL 22, ARMENPRESS. Canada’s Prime Minister Justin Trudeau released a statement on the 102nd anniversary of the Armenian Genocide.

ARMENPRESS presents the full statement:

“On this day, we solemnly gather to commemorate the tragic loss of life among the Armenian population, which took place over a century ago. In 2015, the House of Commons unanimously passed a motion declaring April 24th as Armenian Genocide Memorial Day.

This day honours the memory of those who unjustly lost their lives and suffered during the genocide. We pay tribute to them and their descendants, many of who now reside in Canada. On this occasion, Canadians – regardless of faith or ethnic background – stand together in solemn remembrance and reaffirmed dedication to ensuring that we never stand indifferently in the face of hate or violence in any form.

As we observe Armenian Genocide Day, please join me in my hope for a future characterized by peace and mutual respect. “


Küllerinden doğan İzmir Ermenileri

Karin Karakaşlı 21.04.2017 Agos

Aras Yayıncılık, 22-30 Nisan tarihleri arasında düzenlenecek İzmir Kitap Fuarı’na hediye gibi bir yeni eser yetiştirdi. Özellikle Ermeni süreli yayınlar ve çeşitli yörelerde yaşamış Ermeni cemaatlerinin tarihiyle ilgili çalışmalarıyla tanınan mimar, araştırmacı yazar Zakarya Mildanoğlu’nun derlediği ‘İzmir Ermenileri- Ege Kıyılarının Yitip Gitmiş Sakinleri’ başlıklı kitap okurlarıyla ilk buluşmasını adına yaraşır şekilde İzmir’de yapacak.

Battle Over 2 Films Reflects Turkey’s Quest to Control a Bitter History

By CARA BUCKLEY, APRIL 20, 2017 @ NY Times

'Moskova’da Rus, Azeri ve Ermeni dışişleri bakanları üçlü görüşme yapacak'

Moskova’da 27 Nisan'da bir araya gelceği bildirilen Rus, Azeri ve Ermeni dışişleri bakanlarının, Yukarı Karabağ sorununun çözümü ile ilgili konuları ele alacağı kaydedildi.

Ermeni meselesiyle ilgili belgeler erişime açılıyor

Başbakanlık Devlet Arşivleri Genel Müdürlüğünce, Ermeni meselesine ilişkin arşivlerde yer alan tüm belgeler dijital ortama aktarılarak, dileyen herkesin erişimine sunulacak.

Ermenistan’ın Washington Büyükelçisi: "102 Yıl Önce Olanlardan Bugünkü Türkiye’yi Suçlamıyoruz"Amerika’nın Washington Büyükelçisi H.E. Grigor Hovhannissian Amerika’nın Sesi’ne yaptığı açıklamada, “Bugünkü Türkler’i 102 yıl önce olanlar nedeniyle suçlamıyoruz, ama Osmanlı İmparatorluğu’nun halefi olduğunu iddia eden bir ülkenin buna değinme konusunda ahlaki sorumluluğu var” dedi.

Konusu 1915 Olayları Olan 'The Promise' Gösterimde

1915 olaylarını konu alan “The Promise-Söz” adlı film Amerika dahil birçok ülkede gösterime girdi.