Etiketler

Ermenistan Türkiye Sinema Platformu'ndan ortak yapım çağrısı


Ermenistan Türkiye Sinema Platformu (ETSP), dokuzuncu yılında iki ülkeden ve her iki ülkenin diasporalarından kısa filmcilerin ve belgeselcilerin projelerini bekliyor.

Ermenistan, AB İle Vize Serbestisi Müzakerelerini Başlamak İstiyor


Ermenistan'ın AB ile vize serbestisi müzakerelerini başlatmak istediği bildirildi. AB Dış ve Güvenlik Politikası Yüksek Temsilcisi Federica Mogherini ile görüşen Ermenistan Dışişleri Bakanı Edvard Nalbandyan, ülkesinin vize serbestisi ve geri kabul anlaşmalarının uygulamasına ilişkin diyaloğun başlatılması beklentisini dile getirdi.


Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Ermenistan temsilcisine tepki


Cumhurbaşkanı Erdoğan, KEİ zirvesinde Ermenistan Dışişleri Bakan Yardımcısı Haşot Hovakimian'ın Azerbaycan'a yönelik suçlamalarına tepki gösterdi.

Türkiye-Ermenistan Sınırında Büyükbaş Hayvan Kaçakçılığı

Sınırdan yasa dışı yollarla yurda getirildiği belirtilen 47 büyükbaş hayvan yakalandı

Bakırköy’de Geleneksel Ermeni Kıyafetleri Defilesi Yapılacak

Bakırköy Belediyesi, Julia Mutlu'nun koleksiyonundan  "Geleneksel Ermeni Kıyafetleri Defilesi ve Dans Grubu" gösterisi düzenliyor.

Rum Bakanlar Kurulu'ndan KKTC’de yaşayan Rum ve Ermeni tarım-hayvancı ve arıcılara yardım planı

Rum Bakanlar Kurulu, Rumların “mahsur” diye nitelediği KKTC’de yaşayan Rum ve Ermeni tarım-hayvancı ve arıcılara iki ekonomik yardım planını onayladı.

Ermeni patrik vekili Aram Ateşyan istifa etti


HABER MERKEZİ – Agos’un haberine göre Türkiye Ermenileri Patrikhanesi Patrik Genel Vekili Başepiskopos Aram Ateşyan, Patrik Vekilliği görevinden istifa etti.


Ermeni cemaati hastanesinde tartışma yaratan FETÖ soruşturması


Ermeni Cemaati'nin Hastanelerinden Surp Agop Pirgiç Hastane Vakfı Başkanı Bedros Şirinoğlu'nun özel koruması ile korumakla görevli resmi polis arasında yaşanan tartışma mahkemeye taşındı...Asimder Başkanı Gülbey: "Ermeni Hastanesi Fetö'cü Polisleri Tedavi Ediyor"

Uluslararası Asılsız Ermeni İddialarıyla Mücadele Derneği (ASİMDER) Genel Başkanı Göksel Gülbey, Surp Agop Pirgiç Hastanesinin görevden alınan FETÖ terör örgütü üyesi polis memurlarını ücretsiz olarak tedavi ettiğini iddia etti.

Şişli’de Ermeni cemaatlerle iftar buluşması


Şişli’de Türkler ve Ermeni cemaatlerine mensup vatandaşlar, iftar sofrasında buluştu

California'da Ermenileri sevindiren karar

Nüfus itibariyle ABD'nin en büyük eyaleti California Eyalet Meclisi'nde 1915 olaylarına ilişkin Ermeni vekiller tarafından getirilen bir tasarı ilk aşamada kabul edildi. Eyalet Meclisi'nin Tahsisat Komisyonu, Ermeni olaylarının Türkiye tarafından 'soykırım' olarak kabul edilmemesi nedeniyle Türkiye tarafından ihraç edilen ve Türkiye'nin sahip olduğu yatırım araçlarının yenilenmesine yasak getiren tasarıyı kabul etti. Kararın Genel Kurul'da da kabul edilmesi durumunda yasa haline geleceği belirtiliyor.


Atatürk Havalimanı üzerine drone uçaran kişiye hapis cezası verildi

Aspet Manukyan isimli vatandaş, Atatürk Havalimanı üzerinde drone uçurdu. Manukyan'a "Trafik güvenliğini tehlikeye sokma" suçundan 10 ay hapis cezası verildi.