Etiketler

Türkiye-Ermenistan Burs Programı Yeni Dönem Başvurularını Bekliyor.


Hrant Dink Vakfı, komşu ülkeden profesyonellerin sınır ötesi işbirliği ağları kurmalarını teşvik etmek amacıyla Türkiye-Ermenistan Burs Programı’nın yeni dönemini, Birleşik Krallık Çatışma, İstikrar, Güvenlik Fonu desteği ve Gümrü Gençlik Girişim Merkezi işbirliği ile başlatıyor.

Ermeniler, Kürtler, Türkler bir hafta boyunca birbirlerini dinlerse...

Ermeniler, Kürtler, Türkler bir hafta boyunca birbirlerini dinlerse
Varduhi Balyan

İsviçre’de, Caux Sarayı’nda bir grup Ermeni, Türk ve Kürt üçüncü kez diyalog, barış kurmak, uzlaşmaya varmak için buluştu. Ermeni-Türk-Kürt Diyaloğu adı altında yapılan panellerde Lübnan, Hollanda, Türkiye ve Ermenistan’dan gelen katılımcılar iki ülkenin halkları ve diasporaları arasında oluşan sessizliğin, güvensizliğin ve nefretin tarihini, nedenlerini konuştu, bunların ortadan kaldırılması için ortak yollar arayışına girdi.

‘Patrik seçimlerini Ateşyan geciktirdi.’

‘Patrik seçimlerini Ateşyan geciktirdi’
Patrik Kaymakamı Başepiskopos Karekin Bekçiyan, patrik seçiminin bugüne kadar yapılamamasından, görevi vekaleten yürüten Ateşyan’ı sorumlu tuttu


Rusya Ermenistan’la ortak ordu kuruyor.

Rusya Ermenistan’la ortak ordu kuruyor
Rus parlamentosunun alt kanadı Devlet Duması, Ermenistan’la ortak ordu grubunun kurulmasını öngören anlaşmaya onayını verdi.


Süryaniler tepkili: Kayyum geldi, mallarımıza el konuldu; kiliseleri camiye mi çevirecekler ?

HABER MERKEZİ – Tasfiye Komisyonu tarafından mallarına el konulan Süryaniler bu durumu ‘tehdit’ ve ‘şantaj’ olarak nitelerken “İnsanlar açık açık söylemiyor ama göçe zorlanıyor. Kiliseyi camiye mi çevirecekler?” diye soruyor.

Dost Bildiğimiz Ülke Ermeni Anıtının Önünde Eğildi.

Birleşik Arap Emirliği Türkiye'nin Katar'a uzattığı yardım eli sonrasında Ermenistan ile işbirliği yapma kararına vardı.


Anayasa Komisyonu’nda iç tüzük değişikliği görüşmeleri: ‘Ermeni Soykırımı’ denilebilecek mi ?


Anayasa Komisyonu Başkanı AKP’li Şentop, görüşmeleri başlattı

Lyon’a Ermeni Belediye Başkanı...

Lyon’a Ermeni Belediye Başkanı
Georges Képénékian, Fransa’nın en büyük üçüncü şehri Lyon’un belediye başkanı seçildi.

Ermenistan ‘Rusça resmi dil olsun’ teklifini reddetti.


Rus parlamentosunun alt kanadı Devlet Duması Başkanı Vyaçeslav Volodin’in Ermenistan’da Rusçanın ikinci resmi dil olarak kabul edilmesi teklifine Erivan’dan olumsuz yanıt geldi.
Volodin, Ermeni sürücülerinin ehliyetlerinin Rusya'da geçerli olabilmesi için Ermenistan'ın Rusçayı ikinci resmi dil yapması gerektiğini söylemişti.

İstanbul kafilesi TUMO Yaz Kampı'nda...Ermenistan'da bulunan TUMO Center yaz kampı başladı. 16-29 Temmuz tarihleri arasında gerçekleşecek olan kampta İstanbul'dan 31 öğrenci katılım gösterdi.


MHP’li Akçay’dan AKP’li Markar Eseyan’a övgü


Eseyan: "Türkler soykırımcı bir millettir” O, bu maddeye girer. Çünkü, bu, hiçbir millete söylenmemesi gereken bir şeydir”

Rakka’da IŞİD’e karşı savaşan bir Ermeni: Lejvan Paramaz MunzurHABER MERKEZİ – “Ailem Dersimli ve Ermeni. Burada Kürtler başta olmak üzere bütün halklar kırımdan geçirildi. Bunlar arasında Ermeniler ve Hıristiyanlar da var. Ben halklara yapılanların intikamını almak için savaşıyorum.” Bu sözler, Rakka operasyonunda yer alan Dersim Ermenisi Lejvan Paramaz Munzur’a ait. Munzur, kendisini Almanya’dan Suriye’ye getiren nedenleri Nazım Daştan’a anlattı.